English  
امروز دوشنبه 04 شهريور 1398
صفحه اصلي  |  اهداف  |  تاریخچه  |  تماس با ما  |  وب سایت اتاق تهران

آگهي

فراخوان

گزارش تصویری


دیدار دبیرکل شبکه زنان کارآفرین مالزی و رییس کانون زنان بازرگان و کارآفرین ایران - 1396/08/13

کارگاه آموزشی سرمایه گذاری در بورس در پساتحریم

مراسم بزرگداشت روز زن 1394/01/19

تاريخ:  1386/06/14   زمان:  11:53
پس از گذشت 100 سال زنان تاجر در اتاق بازرگانی تبریز گردهم آمدند

  »

پس از گذشت بیش از100 سال از زمان تاسیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تبریز، زنان بازرگان عضو این اتاق موفق شدند که جلسه مشترکی را با 22 نفر از زنان بازرگان و کارآفرین که از سراسر کشورکه به این استان سفرنموده بودند، برگزارنمایند.


 


پیشینه تاریخی اتاق تبریز


 


در اواخر قرن دوازدهم هجری شمسی همزمان با افزایش فعالیت های اقتصادی و تجارت بین الملل در"آذربایجان ایران" به دلیل هم مرز بودن با کشورهای روسیه ، ترکیه و عراق تعدادی از تجار تبریز به این فکر افتادند که رسمیت بیشتری به فعالیت های تجاری خود دهند.


به همین دلیل تعدادی از تجار تبریز درسال  1289 هجری شمسی به این فکر افتادند که محلی را به نام دارالتجاره برای خود تاسیس کنند، در نهایت توسط همان افراد محلی به نام" اتاق تجارت تبریز" تاسیس و بازرگانان محلی در این اتاق گردهم آمدند.


14سال پس از آن تاریخ با انجام مطالعات و بررسی های بسیار اولین اتاق بازرگانی کشور درسال 1303 در تبریزرسما گشایش یافت و در سال 1304 شمسی دومین اتاق بازرگانی کشور توسط تجار رشت با 16 نفر عضو در این شهر تاسیس شد.


یک سال پس از آن در 16 مهر ماه 1305 اولین اتاق تجارت ایران در وزرات بازرگانی در تهران راه اندازی شد که ریاست آن به عهده حاج امین اصفهانی و اعضای هیات نمایندگان عبارتند بودند از : حاج میرزا ابوطالب اسلامیه، میرزا عبدالحسین نیکپور، فقیه التجار، آقا میرزا علی محلوجی و آقا شیخ مریدی.


 


اولین جلسه زنان بازرگان عضو اتاق تبریز


 


از آن زمان تاکنون که بیش از  100 سال از تاسیس اتاق بازرگانی تبریز می گذرد زنان بازرگان عضو این اتاق موفق شند با تشکیل جلسه ای میزبان زنان کارآفرین و بازرگان از سراسر کشور باشند و با آنان به گفتگو و تبادل نظر درارتباط با فعالیت های تجاری خود بپردازند.گزارش از شبنم بهرامی

 

همان طور که در عکس مشخص است زمان ساخت این بنا به سال 1289 برمی گردد و از آن زمان تا کنون محل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن در شهر تبریز تغییری پیدا نکرده است.


ادامه اخبار متعاقبا منتشر می شود.

 

 

 آرشیو اخبار بازگشت
خدمات شورا
عضویت امور بانوان
گروههای کاری
آموزش و پژوهش
سازمانهای مرتبط
بخش های خبری اتاق
» اخبار داخلی
» اخبار خارجی
» مقاله
زنان کارآفرین
[آرشیو]

اخبار با فرمت

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران می باشد