English  
امروز پنجشنبه 30 خرداد 1398
صفحه اصلي  |  اهداف  |  تاریخچه  |  تماس با ما  |  وب سایت اتاق تهران

آگهي

فراخوان

گزارش تصویری


دیدار دبیرکل شبکه زنان کارآفرین مالزی و رییس کانون زنان بازرگان و کارآفرین ایران - 1396/08/13

کارگاه آموزشی سرمایه گذاری در بورس در پساتحریم

مراسم بزرگداشت روز زن 1394/01/19

تاريخ:  1396/08/09   زمان:  09:03
ابتکار: 30 درصد پست های مدیریتی در اختیار بانوان قرار می گیرد

  »
معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده گفت: 30 درصد پست های مدیریتی تا پایان دولت دوازدهم در اختیار بانوان توانمند قرار خواهد گرفت.
معصومه ابتکار روز دوشنبه در نشست شورای اداری خراسان شمالی اظهار کرد: در این خصوص با وزرا مکاتبه و وضعیت موجود و کارنامه وزارتخانه ها بررسی شده و در این پیوند، اتفاقات خوبی رخ داده است.
وی گفت: برای در اختیار قرار دادن پست های مدیریتی به زنان توانمند با استان ها نیز مکاتبه شده است و خواسته ایم شاخص 30 درصد را مورد توجه قرار دهند.
وی اظهار کرد: در این دولت جهت گیری ویژه برای زنان روستایی شده است، باید توان افزایی زنان روستایی محقق شود.
وی با بیان اینکه این طرح در استان خراسان شمالی از اهمیت ویژه ای برخوردار است افزود: در این طرح زنان در تولید محصولات سالم و ارگانیک کشاورزی مشارکت داشته باشند.
معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده در بخش دیگری از سخنانش گفت: 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای طرح های اشتغال روستایی و عشایر اختصاص یافته است که پیگیر هستیم تا استان خراسان شمالی نیز سهم قابل توجهی داشته باشد و زنان از این تسهیلات برخوردار شوند.
ابتکار همچنین به برنامه ششم و ماده 101 و 102 آن اشاره ای کرد و گفت: بر اساس تکالیف قانون برنامه ششم باید نگاه متعادل به زنان و مردان برای بهره مندی از فرصت های برابر و تعالی رشد معنوی و مادی فراهم شود.
وی گفت: امور زنان یک امر فرابخشی است همه دستگاه ها باید از این برنامه حمایت کنند، باید همه بتوانند از فرصت های برابر برای پیشرفت و تعالی استفاده کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش اشاره ای به دختران بازمانده از تحصیل هم کرد و گفت: در استان های مرزی این مشکل مشاهده می شود، به هر دلیلی که از جمله فرهنگی، اقتصادی و قومیتی دختران از تحصیل باز می مانند باید تلاش شود تا این مشکل حل شود.
معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده با بیان اینکه بیکاری زنان تحصیل کرده بیش از مردان است گفت: زنان تحصیل کرده سرمایه ملی هستند باید از توانمندی و ظرفیت آنان استفاده کرد.
وی همچنین بر حمایت از زنان سرپرست خانوار که آسیب دیده هستند تاکید کرد و افزود: دستگاه های مربوطه باید در این راستا تلاش کنند تا این قشر بیشتر آسیب نبینند.
منبع:ایرنا

 آرشیو اخبار بازگشت
خدمات شورا
عضویت امور بانوان
گروههای کاری
آموزش و پژوهش
سازمانهای مرتبط
بخش های خبری اتاق
» اخبار داخلی
» اخبار خارجی
» مقاله
زنان کارآفرین
[آرشیو]

اخبار با فرمت

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران می باشد