مسولیت اجتماعی اتاق تهران

درباره مسولیت اجتماعی اتاق تهران و بیمارستان بازرگانان

تاريخ 1396/03/02 ساعت 10:05

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در راستای انجام مسولیت‌های اجتماعی خود باردیگر مدیریت بیمارستان بازرگانان را برعهده گرفته‌است.

اتاق تهران قصد دارد با استفاده از ظرفیت‌های فعالان بخش‌خصوصی علاوه خدمات رسانی عمومی به مراجعان با بازسازی و نوسازی این بیمارستان به کمک بیماران نیازمند جنوب پایتخت بیایید.

بیمارستان بازرگان یکی از قدیمی‌ترین مراکز درمانی پایتخت به شمار می‌آید که در عین حال به دستگاه‌ها و دانش روز نیز مجهز شده و تلاش می‌کند با استفاده ابزارهای مدرن بهترین خدمات را به بیماران ارائه دهد.  

آخرین نتایج ارزیابی وزارت بهداشت از این بیمارستان که شامل 8 محور، 248 استاندارد و 903 سنجه است نشان می‌دهد این مرکز درمانی از منظر نسل سوم استانداردها و سنجه‌های اعتباربخشی بیمارستانی از شرایط مطلوبی برخوردار است. اوایل اردیبهشت ماه گروه ارزیابی شامل پنج نفر از کارشناسان و مدیران مرتبط از وزارت بهداشت و بیمارستان‌هاي تابعه در بیمارستان حضور یافته و به بررسی و ارزیابی سنجه‌ها پرداختند و درجلسه اختتامیه از آمادگی و به ‌روز بودن وضعیت بیمارستان ابراز رضایت کردند و حتی بعضی موارد را بالاتر از حد انتظار برشمردند و پیش‌بینی وضعیت مطلوبی براي آینده بیمارستان داشتند.

تاریخچه بیمارستان

پیشینه تاریخی بیمارستان نشان می‌دهد که این مرکز درمانی در تمام تاریخ خود در دسته کارآمدترین‌ها بوده‌است. بیمارستان بازرگانان تهران به وکالت آقای غلامحسین کاشف و دکتر محمود کیهان به وکالت و نمایندگی اتاق تهران در تاریخ 28 دی ماه سال 1329 در زمینی به مساحت 11500 متر مربع و زیر بنای 16992 متر با تمام ساختمان ها برای درمان بیماران نیازمند ساکن جنوب تهران احداث و مدیریت آن نیز به عهده پنج نفر از اعضا اتاق تهران واگذار شد و تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اتاق بازرگانی تهران مدیریت آن را به عهده داشت. پس از پیروزی انقلاب، هئیت وزیران دولت موقت درجلسه مورخ 25 تیر سال 1358 بنابه پیشنهاد شماره 257 مورخ 3 تیر سال 1358 وزارت بهداری و بهزیستی تصویب کرد که بیمارستان بازرگانان با کلیه پرسنل و بودجه، ساختمان و وسایل مربوطه و غیره، به وزارت بهداری و بهزیستی واگذار شود که البته هیاتی نیز مسئول نظارت بر اداره این بیمارستان شدند. از بودجه اتاق سالیانه مبلغی به وزارت بهداری برای کمک به اداره بیمارستان واریز می‌شد. بعد از واگذاری 10 ساله بیمارستان بازرگانان به وزارت بهداری و بهزیستی، یکی از اعضای هیئت نظارت بر بیمارستان (آقای مهدی حریری)، در مورد نحوه نامطلوب اداره بیمارستان گزارش جامعی به اتاق ارائه می‌دهد که سبب بازپس گیری بیمارستان و واگذاری مجدد آن به اتاق می‌شود. در سال 1368 اتاق بازرگانی با قبول مدیریت بیمارستان، مقدمات بازسازی آن را به اهتمام خیرین فراهم می‌کند و چند سال دوباره اتاق تهران مدیریت و اداره بیمارستان را برعهده می‌گیرد تا اینکه سرانجام با کمک‌های مالی یکی از خیرین بزرگ خارج از کشور امر بازسازی و تجهیز بیمارستان به صورت کامل آغاز می‌شود و بنابه پیشنهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) و با تصویب متولیان بیمارستان اداره بیمارستان از سال 1373 به کمیته امداد امام خمینی (ره) محول می‌شود تا اینکه پس از 22 سال باردیگر مدیریت بیمارستان با امضای قراردادی مهم بین مسعود خوانساری رئیس اتاق تهران و پرویز فتاح رئیس کمیته امداد به پارلمان بخش خصوصی واگذار شد.

در حال حاضر اتاق تهران در راستای انجام مسولیت اجتماعی خود اداره این بیمارستان را برعهده دارد و بزودی برنامه‌های توسعه‌ای آن را آغاز می‌کند.

برای آشنایی بیشتر با بیمارستان می‌توانید اینجا را کلیک کنید.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر