بیست و نهمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران با حضور وزرای پیشنهادی دولت برگزار ‌می‌شود

نقد و بررسی برنامه‌های سه وزیر پیشنهادی در اتاق تهران

تاريخ 1396/05/21 ساعت 15:14

سه وزیر پیشنهادی رییس دولت دوازدهم صبح فردا، راهی خیابان وزرا ‌می‌شوند تا در پارلمان بخش خصوصی، برنامه‌های خود را برای تصدی سه وزارتخانه «امور اقتصادی و دارایی»، «صنعت، معدن و تجارت» و «ارتباطات و فناوری اطلاعات» تشریح کنند.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران بیست‌ونهمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران فردا، 22 مرداد ماه با حضور «مسعود کرباسیان» وزیر پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی و «محمد شریعتمداری» وزیر پیشنهادی صنعت ، معدن و تجارت به سیاق گذشته در ساعت 7 صبح برگزار ‌می‌شود. وزرای پیشنهادی در این گردهمایی به طرح برنامه‌های خویش برای مدیریت اقتصاد و سه حوزه صنعت، معدن و تجارت در سال‌های پیش رو خواهند پرداخت و تعدادی از اعضای هیات نمایندگان اتاق تهران از جمله مهدی پورقاضی، رییس کمیسیون صنعت و معدن، محمود نجفی‌عرب رییس کمیسیون اقتصاد سلامت، علی سنگینیان رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه و محمد لاهوتی انتظارات و مطالبات بخش خصوصی را تبیین خواهند کرد.

البته بیست و نهمین نشست هیات نمایندگان، سه میهمان ویژه نیز خواهد داشت. در این نشست، داوود دانش‌جعفری و حسین عبده‌تبریزی در کسوت اقتصاددان و کارشناس مسایل مالی و همچنین «علینقی مشایخی» به عنوان یکی از صاحب‌نظران حوزه اقتصاد و مدیریت و بنیانگذار دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف، در مورد اولویت‌ها و وظایف این دو وزارتخانه به ایراد سخن خواهند پرداخت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی را به نقد و بررسی خواهند گذاشت.

 هم‌چنین در ابتدای این نشست، مسعود خوانساری رییس اتاق تهران طی دقایقی، مهمترین تحولات اقتصادی یک ماهه اخیر را بازخوانی کرده و انتظارات بخش خصوصی را از دولت آینده و وزرای پیشنهادی بیان خواهد کرد. در ادامه و پس از سخنان نمایندگان بخش خصوصی، مسعود کرباسیان و محمد شریعتمداری، وزرای پیشنهادی وزارت امور اقتصاد و دارایی و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز برنامه‌های خود را تشریح کرده و به سوالات اعضای هیات نمایندگان پاسخ خواهند داد.

اتاق تهران هم‌چنین، فردا و در نشستی دیگر میزبان محمدجواد آذری جهرمی، وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات است. آذری جهرمی که عنوان جوان‌ترین وزیر پیشنهادی را یدک می‌کشد، فردا و در اتاق تهران با نمایندگان تشکل‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و فعالان این حوزه ملاقات می‌کند. او در این نشست رو در رو با فعالان اقتصادی، در جریان دغدغه‌ها و خواسته‌های آنان قرار خواهد گرفت و برنامه‌های خود را نیز برای آنان تشرح خواهد کرد.

آذری جهرمی امیدواری زیادی دارد که بتواند نظر مساعد نمایندگان بخش خصوصی را به خود جلب کند و بتواند با حمایت آنها برای اخذ رأی اعتماد وارد مجلس شود.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر