معاون بورس کالای ایران: بورس کالا می‌تواند باعث بین‌المللی شدن تجارت پسته شود

تاريخ 1396/06/22 ساعت 15:02

چهارمین جشنواره پسته ایران به میزبانی دامغان با حضور استاندار سمنان، اسکندری معاون بورس کالای ایران و سفرای کشورهای مختلف و پسته کاران استان‌های کشور برگزار شد.

منبع:ایلنا

در این مراسم اسکندری معاون بورس کالای ایران اطهار کرد: طی دو ماه گذشته مسئولان کرمان با همکاری کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و صندوق توسعه ملی بانک کشاورزی موضوع ورود پسته به بورس کالا را اعلام کردند و بورس به آرامی به مکانی برای این امر تبدیل شده است.

وی افزود: فعالان بورس در دنیا که به خرید و فروش زعفران مشغول هستند از ما مکانی را برای بررسی برندهای این محصول را خواستند و با بررسی سایت بورس کالا توانستند با برندهای ما آشنا شوند.

اسکندری عنوان کرد: کسانی که از طریق بورس کالا پسته خرید و فروش می کنند از تسهیلات این شرکت استفاده خواهند کرد. در صندوق کالا که متعلق به بورس است در حال حاضر تنها پسته خرید و فروش می‌شود. در فصل برداشت قیمت پسته بسیار پایین است و پس از آن بالا می رود اما پسته کاران مجبور به فروش محصول خود هستند بنابراین بورس در این زمینه و در زمینه تجارت بین الملل می تواند تجارت پسته و رساندن سرمایه به صورت مستقیم به پسته کاران مثمر ثمر باشد.

وی افزود: تجارت از طریق بورس کالا در حال ارتقا است. کل محصولات جو و ذرت از طریق بورس کالا معامله می شود و در سال آینده بیشتر محصول گندم از همین طریق معامله خواهد شد.

در ادامه این مراسم حجة الاسلام حسینیان امام جمعه شهر دامغان خاطر نشان کرد: پیش بینی شده امسال ٤٠ هزار تن پسته در این استان برداشت شود. دامغان در بسته بندی در کشور مقام دار است و امیدواریم بتوانیم این رتبه را جهانی کنیم.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر