نشست معاونت کسب‌و‌کار با نمایندگان اتاق تهران در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی برگزار شد

پشتیبانی تمام قد از حقوق اعضای اتاق تهران در پرونده‌های مالیاتی

تاريخ 1396/11/23 ساعت 07:58

نشست نمایندگان اتاق تهران در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی در سالن هما‌یش‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار شد.

این نشست که به دعوت معاونت کسب‌وکار اتاق تهران برپا شد، فرصتی بود تا هماهنگی و تبادل‌نظر دوباره‌ای میان نمایندگان اتاق تهران در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی انجام شود و معاون کسب‌وکار و مدیر امور مالیاتی اتاق تهران نیز انتظارات موجود از عملکرد نمایندگانا در این حوزه را مطرح کردند.

معاون کسب‌و‌کار اتاق تهران در این نشست ضمن قدردانی از تلاش‌های نمایندگان این اتاق در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی طی سال جاری، بر حضور و مشارکت فعالانه نمایندگان در جلسات دادرسی و دفاع تمام قد از حقوق فعالان اقتصادی تاکید کرد.

هومن حاجی‌پور با اشاره به عملکرد و دستاوردهای اتاق تهران در حوزه مالیاتی طی سال جاری، گفت: معاونت کسب‌و‌کار اتاق تهران ضمن بررسی قوانین و مقررات مالیاتی، به بررسی تفصیلی لایحه مالیات بر ارزش افزوده پرداخت و با تدوین بسته پیشنهادی، راهکارهای عملیاتی برای رفع مشکلات فعالان اقتصادی در این بخش را به سازمان امور مالیاتی ارائه کرده است.

وی افزود: در این رابطه، گزارش کارشناسی معاونت کسب وکار اتاق تهران در خصوص افزایش تمرکز وصول مالیات بر ارزش افزوده به حلقه آخر توزیع به دستگاه‌های مربوطه ارائه شده است.

حاجی‌پور با بیان اینکه تدوین دستورالعمل نحوه احراز صلاحیت و فعالیت نمایندگان اتاق تهران در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی، از دیگر اقدامات سال جاری بوده است، گفت: طی این مدت، دوره‌های آموزشی مرتبط با قوانین و مقررات مالیاتی برای فعالان اقتصادی برگزار شد و علاوه بر این، اعضای اتاق تهران توانستند از خدمات مشاوره مالیاتی نیز برخوردار شوند.

معاون کسب وکار اتاق تهران با تاکید بر استفاده از توان و ظرفیت تشکل‌ها و نمایندگان آنان در رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی فعالان اقتصادی، افزود: اتاق تهران همواره بر حضور موثر نمایندگان این اتاق در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی تاکید جدی دارد، از این رو طی سال جاری از ادامه همکاری با تعدادی از این نمایندگان که به صورت غیرحرفه‌ای در جلسات رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی اعضای اتاق تهران حضور می‌یافتند، جلوگیری به عمل آمد.

حاجی‌پور با تاکید بر ارزیابی دقیق نمایندگان اتاق تهران در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی و احراز صلاحیت آنان طبق آیین‌نامه رفتار حرفه‌ای، افزود: با ایجاد سامانه جدیدی در اتاق تهران، از این پس گزارش‌های نمایندگان این اتاق در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی به صورت مکانیزه در اختیار این معاونت قرار می‌گیرد.

در ادامه این نشست، پیمان دارابیان، مدیر امور مالیاتی اتاق تهران، با تاکید بر رعایت آیین‌نامه رفتار حرفه‌ای، از نمایندگان اتاق تهران در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی خواست تا ضمن رعایت حقوق اعضای اتاق تهران، در رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی فعالان اقتصادی در هیات‌های حل اختلاف، توان کامل تخصصی و دانش خود را به کار گیرند.

وی با بیان اینکه ارزیابی نمایندگان اتاق تهران در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی برای فعالیت طی سال آتی، در دستورکار معاونت کسب وکار این اتاق قرار دارد، بر همکاری این اتاق با نمایندگانی که از دانش و صلاحیت فنی همراه با تجربه کافی در رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی و رعایت حقوق اعضای اتاق تهران برخوردار هستند، تاکید کرد.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر