اتاق بازرگانی تهران با همکاری موسسه ترویج کسب‌وکار اتریش برگزار ‌می‌کند

دو دوره آموزش تربیت مدرس مدیریت بنگاه‌های اقتصادی و مدیریت مالی

تاريخ 1397/01/26 ساعت 15:36

همکاری مرکز آموزش اتاق بازرگانی تهران و موسسه WIFI اتریش در سال جدید با برگزاری دو دوره آموزشی تربیت مدرس آغاز شد.

مرکز آموزش اتاق تهران با آغاز سال جدید برنامه آموزشی خود را برای توانمندسازی مدیران بنگاه‌های اقتصادی و فعالان بخش خصوصی از سر گرفته است و در نخستین اطلاعیه خود در سال 1397 از فعالان حوزه آموزش و کسب‌وکار برای حضور در دو دوره آموزش «تربیت مدرس مدیریت بنگاه‌های اقتصادی» (تربیت مدرس مدیران ارشد اجرایی) و دوره «تربیت مدرس مدیریت مالی‌» دعوت ‌می‌کند.

 

تربیت مدرس مدیریت بنگاه‌های اقتصادی

در‌ دوره آموزشی تربیت مدرس مدیریت بنگاه‌های اقتصادی که با همکاری موسسه ترویج کسب‌وکار اتاق بازرگانی اتریش (WIFI) برگزار ‌می‌شود، اعضای هیات رئیسه تشکل‌های اقتصادی عضو اتاق بازرگانی یا نمایندگان معرفی شده از سوی تشکل‌های اقتصادی که در زمینه کسب وکار مهارت داشته و مایل هستند در آینده به عنوان مدرس در حوزه آموزش استراتژی کسب‌وکار «استراتژی عمومی» و تدریس ویژه برای مدیران ارشد اجرایی ایفای نقش کنند، را مخاطب قرار داده است.

دوره آموزش تربیت مدرس بنگاه‌های اقتصادی که طی دو دوره، بخش نخست در اردیبهشت سال 97 و بخش دوم در تیرماه برگزار ‌می‌شود، هدف توانمندسازی مدرسان ایرانی جهت آموزش استانداردهای WIFI در ایران و نیز سازگار کردن استانداردهای WIFI مبتنی بر نیازمندی‌های خاص ایران و توسعه آنها را دنبال ‌می‌کند و اساتید آن از مدرسان صاحب‌نام و برجسته موسسه WIFI  هستند.

 در بخش اول این دوره که معطوف به استراتژی عمومی است، شرکت‌کنندگان یک شبیه‌سازی بسیار عمیق در کسب‌وکار را تجربه خواهند کرد که در آن، یک استراتژی موفق را برای شرکت در بازه‌های زمانی مختلف توسعه ‌می‌دهند و با شرکت‌های دیگر در زمینه مشتری، بازار و منابع به رقابت ‌می‌پردازند. همچنین تصمیماتی درباره فروش، سود، محصولات و توسعه آنها، بازارهای جدید و انبارداری ‌می‌گیرند و به طور مستقیم نتایج تصمیمات مالی و استراتژیک خود را احساس ‌می‌کنند. در واقع، شرکت‌کنندگان بر اساس این تصمیمات، زندگی روزانه یک مدیر را تجربه کرده و عناصر موفقیت و شکست شرکت خود را فرا ‌می‌گیرند.

در بخش دوم نیز،‌ شرکت‌کنندگان نسبت به تخصص‌شان به زیرگروه‌هایی تقسیم ‌می‌شوند و به همراه هم روی موضوعات کلیدی و صلاحیت‌هایی که مدیران ارشد اجرایی در ایران باید آموزش ببینند کار ‌می‌کنند. البته، در بخش اول دوره آموزشی 20 نفر شرکت ‌می‌کنند و از بین این 20 نفر، 15 نفر برای شرکت در بخش دوم برگزیده ‌می‌شوند.

 

دوره تربیت مدرس مدیریت مالی

مرکز آموزش اتاق تهران همچنین‌ دوره آموزشی تربیت‌ مدرس‌ مدیریت مالی را با همکاری‌ موسسه آموزشی ترویج کسب و کار اتاق بازرگانی اتریش (WIFI)‌ طی‌ دو‌ دوره از 23 تا 25 خرداد و از 27 تا 29 خرداد ماه برگزار ‌می‌کند.

 در این دوره‌ فراگیران با استفاده از روش یادگیری موسسه ترویج کسب و کار‌ WIFI که لِنا LENA  نام دارد و حاصل آخرین تحقیقات در آموزش و یادگیری‌ است، آموزش دیده و برای آموزش مدیریت مالی آماده ‌می‌شوند.‌ در دوره مدیریت مالی، مفاهیمی‌ از قبیل مدیریت مالی مدرن، قوانین مالیات شرکت، مدیریت سرمایه‌گذاری، آنالیزهای مالی، مدیریت بودجه، مدیریت ریسک، مدیریت مالی در سیستم‌های پیچیده و‌ از این قبیل تدریس ‌می‌شود. محتوای این دوره، تربیت مدرس برای نحوه آموزش این دوره‌هاست.

 شرکت‌کنندگان‌ دوره آموزش تربیت مدرس مدیریت مالی نیز اعضای هیات رئیسه تشکل‌های اقتصادی عضو اتاق بازرگانی یا نمایندگان معرفی شده از سوی تشکل‌های اقتصادی هستند که در زمینه مدیریت تجربه داشته و مایل هستند در آینده به عنوان مدرس در حوزه آموزش مدیریت مالی ایفای نقش کنند.

لازم به توضیح است که موسسه آموزشی ترویج کسب‌و‌کار اتاق بازرگانی اتریش (WIFI) در سال 1945 میلادی به منظور ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و تربیت نیروهای متخصص و با کیفیت به منظور جذب در بازار کار بنگاه‌های اقتصادی تاسیس شده است و در حال حاضر با استفاده از 12 هزار مربی و مدرس و 33 هزار عنوان دوره آموزشی و سمینار سالیانه 350 هزار نفر را در کشور اتریش و 9 کشور دیگر آموزش ‌می‌دهد. طبق بررسی‌های به عمل آمده WIFI تنها موسسه ارائه‌دهنده آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در دنیاست که متعلق به اتاق بازرگانی بوده و در این سطح فعالیت ‌می‌کند.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط حضور در این دوره‌ها و ثبت‌نام می‌توانند فایل‌های زیر را دریافت کنند و در صورت هرگونه ابهام یا سوال با شماره تلفن‌های 88107752-88107726‌ تماس حاصل کنند.

 

فرم ثبت‌نام دوره آموزشی تربیت مدرس مدیریت بنگاه‌های اقتصادی

فرم ثبت‌نام دوره تربیت مدرس مدیریت مالی


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر