اتاق تهران و مرکز فن بازار ملی ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

بخش‌خصوصی در مسیر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در ایران

تاريخ 1397/02/25 ساعت 11:30

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و مرکز فن بازار ملی ایران یک تفاهم‌نامه همکاری به منظور توسعه بازار نوآوری و فناوری و گسترش اقتصاد دانش‌بنیان امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، این تفاهم‌نامه در حاشیه برپایی بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی میان معاون کسب‌وکار اتاق تهران و رییس مرکز فن بازار ملی ایران به امضا رسید و هدف از آن، به کارگیری توان و ظرفیت دو طرف در راستای گسترش اقتصاد دانش‌بنیان و همچنین برگزاری نشست‌های تخصصی میان تشکل‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و توانمندسازی صادراتی بنگاه‌های این حوزه اعلام شده است.

معاون کسب وکار اتاق تهران در نشست امضای این تفاهم‌نامه، با اشاره به عضویت نزدیک به 19 هزار بنگاه اقتصادی در اتاق تهران، مهمترین هدف این معاونت را تلاش برای بهبود فضای کسب و کار و ارائه خدمات موثر در رونق کسب وکار به اعضا عنوان کرد و گفت: حمایت از کسب وکارهای نوین به عنوان موتور محرک اقتصاد دانش بنیان در کشور، یکی از دغدغه‌های جدی اتاق تهران است.

هومن حاجی‌پور افزود: با امضای این تفاهم‌نامه، امکان برگزاری رویدادهای مشترک در حوزه‌های صنعت، معدن، تجارت و کشاورزی با فن بازار فراهم می‌شود.

رییس مرکز فن بازار ایران نیز در این نشست، امضای این تفاهم‌نامه را در راستای توسعه همکاری‌ها و تعامل بیشتر این مرکز و اتاق تهران عنوان کرد و گفت: رئوس اصلی این تفاهم‌نامه شامل همکاری مشترک برای توسعه و تسهیل بازار محصولات و فناوری‌های دانش‌بنیان، همکاری در ارتقای فناوری صنایع از طریق توان داخلی یا انتقال فناوری به خارج، بسترسازی برای سرمایه‌گذاری در نوآوری‌ها و تقویت ارتباطات بین بازرگانان، شرکت‌های صنعتی و شرکت‌های دانش‌بنیان است و دو طرف می‌کوشند با طرح‌ریزی و اجرای برنامه‌های عملیاتی برای تحقق این اهداف همکاری کنند.

اکبر قنبرپور افزود: با توجه به توانمندی مرکز فن بازار ملی ایران در ارتباط با مخترعان، صاحبان نوآوری و شرکت‌های دانش‌بنیان و مرکزیت اتاق تهران به عنوان اجتماعی از فعالان صنعتی و سرمایه‌گذاران کشور، همکاری این دو مجموعه می‌تواند در تعامل دو طرف بسیار اثرگذار باشد و این تعامل می‌تواند ضمن کمک به توسعه بازار فناوری و نوآوری کشور، فضای مناسب برای رشد و توسعه سبد نوآوری و فناوری در صنایع کشور را رقم زند.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر