مدیران کسب وکار اقامت راحت تری خواهند داشت

نقشه ژاپن برای جذب کارآفرینان

تاريخ 1397/05/30 ساعت 15:41

صدور روادید برای مدیران خارجی کسب وکارهای نوپا در ژاپن آسان می شود.

 در تابستان سال گذشته، چندماه پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ایالات متحده امریکا کاخ سفید از این خبر داد که دولت تازه صدور روادید کارآفرینی را به تعویق می اندازد. هرچند در دولت اوباما قوانینی به تصویب رسیده بود که اقامت و فعالیت کارآفرینان خارجی در امریکا را تسهیل می کرد اما ترامپ نشان داد که مخالفتش با مهاجران بر تمایلش به توسعه فرصت های شغلی در امریکا می چربد. حالا بیش از یک سال از تصمیم ترامپ گذشته و از آن سوی دنیا خبر رسیده که ژاپن با قصد دارد با تسهیل صدور روادید برای مدیران استارت آپی اقامت و فعالیت آن ها در این کشور را آسان تر کند.

مسئولان در توکیو می گویند شرایط دریافت ویزای ژاپن برای مدیران کسب‌وکارهای نوپا آسان‌تر می‌شود. به گزارش آسیاریویو، ژاپنی‌ها باهدف جذب هرچه بیشتر کارآفرینان برجسته تصمیم گرفتند رفت‌وآمد و اقامت در کشورشان را برای این افراد در سراسر جهان آسان‌تر کنند.

بر اساس قوانین ژاپن متقاضی ویزای مدیران کسب‌وکار باید دفتر فیزیکی در ژاپن داشته باشد و البته صاحبان کسب‌وکاری که  از سپتامبر گذشته فضای فیزیکی کارشان را فراهم کردند هم واجد شرایط‌اند. ایجاد دفتر و اداره برای مدیران خارجی کسب‌وکارها در ژاپن  به دلیل اجازه بهای سنگین و نیاز به تضمین‌های ژاپنی در موارد خاص دشوار است. به همین دلیل استفاده از دفاتر اشتراکی در بین مدیران خارجی کسب‌وکارها در ژاپن هم برای صرفه‌جویی در پول و هم ارتباط بیشتر با همتایانشان رایج است. کسب‌وکاری که دریافت ویزای ژاپن برای مدیرش آسان‌تر می‌شود باید دست‌کم سه سال سابقه کاری داشته باشد و البته تائید سازمان تجارت ژاپن هم لازم است. داشتن سرمایه لازم به میزان 5 میلیون ین یا 45.365 هزار دلار و استخدام کارمندان تمام‌وقت هم جز شرایط است.

حدود 20 هزار خارجی در ژاپن و با استفاده از روادید مدیران کسب‌وکار از سال 2016 به بعد در این کشور اقامت دارند که سهمی کمتر از 1 درصد در بین ساکنان خارجی ژاپن دارند. ژاپن هم‌چنین تصمیم دارند صدور روادید و تمدید اقامت کسانی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار در  کشورش را دارند آسان‌تر کند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر