استارت آپی برای کمک به مسافران آنلاین

چطور در سفر هزینه کمتری بپردازید

تاريخ 1397/06/05 ساعت 09:31

هندی به مسافران اجازه می دهد که از اینترنت 3G و مکالمات نامحدود استفاده کنند. این دستگاه، راهنمای سفر محلی، کنترل چیزهایی مانند نور اتاق و پرده ها در هتل را هم انجام می دهد، اما می توانید آن را به عنوان یک تلفن معمولی هم استفاده کنید.

 وقتی که ترنس کوک در سال 2011 به اروپا سفر کرد، زمانی که به خانه برگشت با قبض تلفن 900 دلاری مواجه شد. برای این مسافر که آن زمان 20 ساله بود و در دانشگاه شیکاگو تحصیل می کرد، این حادثه تبدیل به یک فرصت پولی شد. سی ان ان مانی گزارشی درباره این استارت آپ منتشر کرده است. 

کوک می گوید: این ماجرا باعث شد که متوجه شوم، حتی با گوشی های هوشمند، متصل بودن به اینترنت خارج از کشور می تواند بسیار پرهزینه و ناخوشایند باشد. او برای حل این مشکل در سفر، استارت آپ «هندی» (Handy) را ایجاد کرد. تلفن هوشمندی که برای مهمانانی که در هتل هایی خارج از کشورهایشان به سر می برند طراحی شده است.

هندی به مسافران اجازه می دهد که از اینترنت 3G و مکالمات نامحدود استفاده کنند. این دستگاه، راهنمای سفر محلی، کنترل چیزهایی مانند نور اتاق و پرده ها در هتل را هم انجام می دهد، اما می توانید آن را به عنوان یک تلفن معمولی هم استفاده کنید.

امروز از این دستگاه در بیش از 2000 هتل در 82 کشور استفاده می شود. حامی کوک، سافت بانک ژاپن است.

این استارت آپ کارش را در هنگ کنگ و در سال 2012 شروع کرد. کوک ادامه تحصیلش در شیکاگو را رها کرد تا بتواند ایده خود را در هنگ کنگ، سرزمین مادری اش ادامه دهد. او سال گذشته هم استارت آپ Tink Labs را راه اندازی کرد.

کوک اولین تامین مالی اش را از یک دوست به دست آورد که او هم با یک قبض بلند و بالا رومینگ تلفن در خارج از کشور مواجه شده بود. او دو کارمندو یک دفتر کوچک در هنگ کنگ اجاره کرد.

کوک می گوید هنگ کنگ مکانی جذاب برای شروع یک کسب و کار است، چرا که ریشه های من در این کشور قرار گرفته است. از طرفی هم هنگ کنگ یکی از مهمترین مقاصد سفر و گردشگری در جهان به حساب می آید. بنابراین این موضوع یک فرصت عالی برای به دست آوردن مشتریان استارت آپ هندی بود.  هندی را می توان از سیستم عامل اندورید گوگل دانلود و اجرا کرد.

 

*سرمایه گذارها آمدند

9 ماه طول کشید تا اولین شریک تجاری برای هندی در هنگ کنگ پیدا شود. به گفته او «هتل ها بسیار سنتی اداره می شوند، اما محصولی که ما تولید کردیم واقعا برای مسافران مناسب بود. ایده اولیه این بود که هرچیزی که مسافر نیاز دارد، از جمله اتصال اینترنت، توصیه ها، بلیط ها و ... فراهم شود.»

طی چند سال، شرکت های مختلفی در این استارت آپ سرمایه گذاری کرده اند. دو سال بعد از شروع به کار هندی، Foxconn، غول الکترونیک تایوانی، 125 میلیون دلار در این استارت آپ سرمایه گذاری کرد. این تابستان هم سافت بانک در این شرکت سرمایه گذاری کرده است.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر