معرفی سه استارت آپ جهانی در حوزه سلامت

کلیک هایی به سوی زندگی سالم

تاريخ 1397/06/10 ساعت 12:15

هم اکنون مهم ترین استارت آپ های سلامت در حوزه تعذیه و افزایش کیفیت زندگی فعالیت می کنند.

امروز یکی از کاربردهای اصلی استارت آپ ها و گجت ها در حوزه پزشکی است؛ توجه به سلامت بخش مهمی از زندگی را تشکیل می دهد و از همین رو فعالیت استارت آپ ها در این زمینه میلیون ها نفر را در سطح جهان به سوی خود جذب می کند و بسیار اقتصادی است. اما مهم ترین استارت آپ هایی که در حوزه پزشکی در جهان فعالیت دارند؛ چه استارت آپ هایی هستند؟

مراقبت از نوزاد را به ما بسپارید

نئولایت یکی از استارت آپ های پزشکی خلاق و موثر در سال های اخیر بوده است.  NeoLight  یک استارتاپ در زمینه فناوری پزشکی است که محصولات مراقبتی برای سلامتی نوزادان تازه متولد شده تولید می‌کند. اولین دستگاهی که این استارت آپ تولید کرده و مجوز استفاده از آن را گرفته است در زمینه مراقبت و پرستاری از نوزادانی است که زردی گرفته اند. هدف از این شرکت استارت آپی به صورت کلی تولید دستگاه هایی که در زمینه مراقبت سلامت کار می کنند.

پایش اطلاعات درمان

یکی دیگر از استارت آپ های سلامت که در جهان شهرت بسیاری دارد، ژوانی نام دارد استارت آپی که در حوزه پالایش اطلاعات درمانی و دارویی و تاریخچه پزشکی افراد فعالیت می کند. این استارت آپ همچنین توصیه هایی برای سلامت افراد باتوجه به سابقه سلامت ارائه می دهد. ژوانی همچنین باتوجه به پیشینه درمانی افراد به تجویز پزشکان کمک کرده و جلوی خطاهای احتمالی پزشکی را می گیرد.

سلامت دهان و دندان

هزینه های دندان پزشکی در همه جای دنیا گران است و در این بین استارت آپ هایی که در این حوزه فعالیت کنند حتما می توانند مخاطبان بسیاری را جذب کنند. در این بین استارت آپی با عنوان ORTHLY تلاش دارد تا بخشی از هزینه درمان دندان پزشکی را که شامل تصویر برداری است کاهش دهد. با کمک این استارت آپ افراد می توانند اسکنی از دهان و دندان خود انجام داده و آن را برای پزشک معالج ارسال کنند تا در رفت آمد و بخشی از هزینه ها صرفه جویی شود.

البته در کنار این اسارت آپی هایی که معرفی کردیم هم اکنون مهم ترین استارت آپ های سلامت در حوزه تعذیه و افزایش کیفیت زندگی فعالیت می کنند. همچنین گجت های بسیاری طراحی شده اند که با محاسبه ضربان قلب، نوع تغذیه و.. پیشنهادهایی را برای سلامت به افراد، ارائه می دهند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر