استارت اپی برای کارکنان دره سیلیکون

بحران مسکن و یک فرصت

تاريخ 1397/06/14 ساعت 14:48

استارسیتی، استارت آپی امریکایی است که می خواهد به حل بحران مسکن در شهرهای بزرگ این کشور کمک کند. استارت آپی که هتل ها و ساختمان های اداری قدیمی را در سانفرانسیسکو می خرد و برای طبقه متوسط فراموش شده خانه می سازد، تصمیم دارد از ماه سپتامبر فعالیتش در لس آنجلس را هم آغاز کند.

 از دره سیلیکون کمتر خبری جز موفقیت، پیشرفت و استارت آپ می شنویم اما جالب است بدانید که همه چیز در این پارک علم و فناوری و شهرهای اطرافش محدود به این سه کلمه نمی شود. زندگی برای فعالان بخش فناوری در این منطقه و شهرهای اطرافش دردسرهایی دارد.

بازار مسکن در سانفراسیسکو یعنی شهر دره سیلیکون بهم ریخته است. افزایش هزینه تامین مسکن بسیاری از کارکنان بخش فناوری در این شهر را به فکر کوچ انداخته است اما در این بین استارت اپی پیدا شده تا از این فرصت استفاده کند.

استارسیتی یک استارت آپ امریکایی است که هتل های قدیمی، ساختمان های کوچک و پارکینگ گاراژها را می خرد و آن ها تبدیل به فضایی برای زندگی عمومی تبدیل می کند. این استارت آپ اولین ساختمان مسکونی اش را خارج از منطقه خلیج سانفرانسیکو ایجاد کرده است. این شرکت قصد دارد اولین فضای عمومی برای زندگی را در لس آنجلس امریکا در ماه آینده ایجاد کند.  کمبود خانه و تقاضای بالا باعث شده هزینه زندگی در سانفرانسیسکو افزایش پیدا کند. این مسئله به خروج اقشار با درآمد متوسط از این شهر دامن زده است. این طبقه بیشتر در دنور، سیاتل و لس آنجلس زندگی می کنند یعنی شهرهایی که می توانند به کارشان در بخش فناوری ادامه دهند و البته زندگی هم بکنند.

بازار مسکن در سانفرانسیسکو خارج از کنترل است و هزینه تامین مسکن کارکنان دره سیلیکون را دچار مشکل کرده است. باتوجه به شرایط سانفرانسیسکو لس آنجلس شهر به صرفه تری برای سرمایه گذاران و کارآفرینانی به نظر می رسد که رویای ساختن استارت آپ ها را در سر دارند. بسیاری از کمپانی های بزرگ مثل scooter-sharing firm Bird و  pet-sitting platform Wagدفترهایی در ساحل سیلیکون که در لس آنجلس قرار دارد ایجاد کرده اند. این تهدید برای کارکنان بخش فناوری اما فرصتی برای فعالیت یک استارت آپ شده است.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر