ایلان ماسک و بقیه چطور فکر می کنند؟

3 ویژگی مشترک بنیانگذاران موفق استارت آپ ها

تاريخ 1397/07/04 ساعت 06:44

شاید مهم ترین ویژگی بنیانگذاران استارت آپ های موفق این است که آن ها می خواهند کارهای متفاوتی انجام دهند.

 اشتیاق، تمرکز و کار سخت به نظر برای موفقیت کافی می آید اما باید بیشتر در این باره فکر کرد. رابرت فرانک؛ نویسنده، تقریبا دو دهه است که  زندگی کارآفرینان ثروتمند جهان را بررسی می کند. او اخیرا به سی ان بی سی اعلام کرده که به سه مشخصه بارز  و مشترک بین کارآفرینان برتر جهان مثل جف بزوز و ایلان ماسک رسیده است. ویژگی هایی که متفاوت از کلیشه های قدیمی است.  فرانک می گوید: نکته هایی که کشف کردم واقعا مهم هستند و البته چیزهای معمولی نیستند که مردم می گویند.

و اما این ویژگی ها چیست و چطور می توان آن را تقویت کرد؟

1.بی خبری

رابرت فرانک می گوید بنیانگذاران بنگاه های اقتصادی بزرگ به طور کورکورانه ای از مشکلی که در پی حل آن بودند، خبری نداشتند. این یعنی که  آن ها خارج از جعبه فکر می کردند و از شکست کسانی که پیش از آن ها کار کردند ناامید نمی شدند. دلیل جف بزوز توانست یک بنگاه خرده فروشی موفق ایجاد کند این بود که عازم شرکت میسیز(یکی از بزرگترین خرده فروشی ها و فروشگاه های زنجیره ای امریکا) نشد و دلیل اینکه ایلان ماسک توانست خودرویی را دوباره اختراع کند این بود که در جنرال موتورز کار نکرد. فرانک در این باره می گوید: تمام این کارآفرینان به من گفتند بهترین چیزی که باعث شد آن ها صنعت خودشان را ایجاد کنند و یک برند تازه بسازند این بود که آن ها نمی دانستند در این صنعت چه کارهایی را نمی توان انجام داد.

2.حساسیت

نکته دوم اینکه آن ها نسبت به ایده خودشان حساس بودند، صرفه نظر از اینکه دیگران چه چیزی در مورد آن می گفتند. رابرت فرانک می گوید: وقتی ایده ای دارید و دیدگاهی در مورد آن ایده به دست آوردید، همه به شما از اشتباه بودن آن می گویند. اگر آن ها حرفی برعکس این را بزنند، شما می فهمید که صاحب ایده برنده ای نیستید.

این تعهد مطلق است که در میان تمام مشکلات، کارآفرینان را متمرکز بر کار نگه می دارد و آنان را در رسیدن به هدف توانمند می کند. فرانک می گوید: این بچه ها( یعنی کارآفرینان مشهور)  تقریبا همگی شخصیت های حساس و پیگیری اند. وقتی آن ها چیزی را پیدا می کنند، دیگر رهایش نمی کنند.

3.اشتیاق به انجام کارهای متفاوت

به گفته فرانک آخرین و شاید مهم ترین ویژگی بنیانگذاران استارت آپ های موفق این است که آن ها می خواهند کارهای متفاوتی انجام دهند. فرانک می گوید: بسیاری از کارآفرینان تلاش می کنند در نگاه به هرچیزی راهی برای انجام متفاوت آن پیدا کنند. چه ریختن یه فنجان چای یا هرچیز دیگر.  آن ها تلاش می کنند همیشه متفاوت باشند.

او می گوید: این ویژگی لزوما چیزی نیست که بتوان آن را یاد گرفت و تمرین کرد. تنها بعضی از مردم به طور طبیعی اینگونه اند.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر