معادلات استارت آپی جهان بهم می ریزد

مونترال دوباره خانه هوش مصنوعی دنیا می شود

تاريخ 1397/07/23 ساعت 12:51

کارشناسان معتقدند مونترال به خوبی در حال تبدیل شدن به یک دره سیلیکون کوچک است. بخش خصوصی، بخش علمی و دولت همه با هم در این جا فعالیت می کنند تا مونترال در زمینه توسعه تکنولوژیکی در موقعیت دلخواهی قرار بگیرد.

 مونترال یکی از مراکز پیشرو در زمینه تحقیقات هوش مصنوعی است که تاثیر زیادی بر جامعه استارت آپ ها داشته است. مجله وایرد در گزارشی به شهر مونترال و استارت آپ های هوش مصنوعی این شهر پرداخته است.

طبق این گزارش، مونترال در سال 2017 بیشترین سرمایه را نسبت به دیگر مکان های کانادا جذاب کرد. رقم جذب این سرمایه گذاری 88 میلیون دلار امریکا (616 میلیون پوند) بود که در 63 معامله عمده به دست آمد. با این حال مونترال با شهرهای استارت آپی در امریکا و اروپا مقایسه می شود، اما سرعت رشد این شهر از همه بیشتر است.

این شهر با توجه به شهرتش در زمینه تحقیق هوش مصنوعی، باعث شده که شرکت هایی مانند گوگول، فیس بوک و مایکروسافت طی سال های اخیر در دانشگاه ها و جوامع کارآفرینی اش به شدت سرمایه گذاری کنند.

از طرفی دولت کانادا هم بیش از 200 میلیون دلار (118 میلیون پوند) بودجه برای تحکیم تحقیقات در زمینه هوش مصنوعی در این شهر در نظر گرفته است.

کارشناسان معتقدند مونترال به خوبی در حال تبدیل شدن به یک دره سیلیکون کوچک است. بخش خصوصی، بخش علمی و دولت همه با هم در این جا فعالیت می کنند تا مونترال در زمینه توسعه تکنولوژیکی در موقعیت دلخواهی قرار بگیرد.

کبک، بزرگترین شهر کانادا است و 59 درصد از جمیعت آن به زبان انگلیسی و فرانسوی مسلط هستند. به همین دلیل هم مونترال در میان رقبای امریکا شمالی، مزیت دارد.

هزینه پایین املاک و مستغلات در مونترال جامعه کوچکی را ایجاد کرده است که مردم محلی می توانند در آن جا زندگی و کار کنند. این موضوع برای 2500 استارت آپ این شهر که مونترال را  برای به عنوان مقر اصلی شرکت های بزرگ خود در نظر گرفته اند خبر خوبی است. به گفته فعالان و استارت آپ های این شهر، مونترال آنقدر بزرگ است که کلانشهر باشد، همچنین به اندازه ای کوچک نیست که از هم گسسته به نظر برسد.

 

*Automat

استارت آپ هوش مصنوعی اتومات، ربات هایی می سازد که روی مکالمه کار می کنند. این شرکت برای کمک به شرکت ها برای برقراری ارتباط با مشتریان برای گفتگوی خودکار این ربات ها را خلق می کند.

تاسیس: 2016

سرمایه گذاری افزایش یافته: 10.9 میلیارد دلار

بنیانگذار: اندی مائورو

 

*Mylo

برنامه فین تک میلو، به حساب مشتریان بانکی وصل می شود می تواند خریدها را مدیریت کند. میلو تنها برنامه صرفه جویی و حفظ پول در کاناداست. این برنامه الان بیش از 150 هزار مشتری دارند و ارزش آن به 1.9 میلیون دلار افزایش یافته است.

تاسیس: 2015

سرمایه گذاری افزایش یافته: 3.3میلیارد دلار

بنیانگذار: فیلیپ برر

 

* Dialogue

استارت آپ درمانی دیالوگ با شرکت ها برای دسترسی به مراقبت های بهداشتی براساس تقاضا کار می کند. خدمات این استارت آپ شامل مشاوره های ویدوئی و متنی، ارجاع و یک سیستم رزرو برای بازدید کنندگان شخصی است. این استارت آپ با 150 کارفرما همکاری می کنند و در سری دوم جذب سرمایه گذاری توانست 12 میلیون دلار سرمایه به دست آورد.

تاسیس: 2016

سرمایه گذاری افزایش یافته: 16 میلیارد دلار

بنیانگذار: الکسیس اسمیرنوف، آنا چیف، شریف حبیب

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر