چگونه از شکست خوردن استارت آپتان جلوگیری کنید

10 فرمان استارت آپی

تاريخ 1397/07/30 ساعت 11:08

استارت آپ ها بی ثبات و بی وفا هستند و توسط بنیانگذارانشان طراحی می شوند. ممکن است آنها به سرعت از بین بروند و گاهی این ماجرا غیرمنتظره خواهد بود. به همین دلیل همیشه به دنبال مسایلی باشید که در نهایت می تواند استارت آپ شما را از بین ببرد.

استارت آپ های «های تک»، پیچیده و غیرقابل پیش بینی هستند. هیچ دستورالعمل موفقی برای آنها وجود ندارد. ممکن است یک استارت آپ «های تک» سخت ساخته شود و سخت تر رشد کند و تقریبا هیچ وقت به موفقت نرسید. با این حال هرکارآفرینی، هنگامی که چند سال در کسب و کار سر کرده باشد، به اندازه کافی مشکلات و الگوی هایی برای ایجاد قوانین خاص در زندگی اش دیده است. پرایانگ نارولا، مدیرعامل و بنیانگذار LeadGenius، متخصص در راه اندازی استارت آپ ها و شرکت های «های تک» در یادداشتی در فوربز قوانینی برای موفقیت استارت آپ ها نوشته است. او در این یادداشت می گوید، چند نمونه از قوانینی که به نظر خودم مهم هستند را آورده ام.

البته این قوانین به هیچ وجه کامل نیستند. احتمالا هم برای همه یکسان نیستند. در بهترین حالت من یک کارآفرین نیمه موفق و متوسط هستم. اما این قوانین براساس تجربه شخصی من در شروع به کار استارت آپ های های تک در قسمت های فروش، استخدام و به دست آوردن پول بیشتر به دست آمده است.

 

1.همیشه به مرگ استارت آپتان فکر کنید

استارت آپ ها بی ثبات و بی وفا هستند و توسط بنیانگذارانشان طراحی می شوند. ممکن است آنها به سرعت از بین بروند و گاهی این ماجرا غیرمنتظره خواهد بود. به همین دلیل همیشه به دنبال مسایلی باشید که در نهایت می تواند استارت آپ شما را از بین ببرد. این موارد می تواند تکنولوژی های جدید، عدم اجرا و عدم توانایی برای گسترش استارت آپتان باشد. همیشه به این موضوع فکر کنید و بی رحمانه در تعقیب مواردی باشید که ممکن است شرکت شما را از بین ببرد.

 2.شرکت را گسترش دهید

باید پایه ای قوی در شرکت ایجاد کنید. مشاوران می توانند در این زمینه به شما کمک کنند تا بینش بهتری از کار داشته باشید.

3.پول بیشتری به دست آورید

یکی از دلایل شکست استارت آپ ها، به دست نیاوردن پول است. اگر تصمیم به جذب سرمایه گذار دارید، کمی بیشتر از نیازتان سرمایه جذب کنید تا آرامش ذهنی داشته باشید. همیشه به دنبال جذب سرمایه باشید و بدانید کجا و چگونه باید دور بعدی سرمایه گذاری را به دست آورید.

4.قوانین پولی

نگاه دقیقی به حساب های مالی تان داشته باشید.

5.در استخدام ها پرقدرت باشید

در هنگام استخدام به کاندیداها بگویید چقدر آنها را دوست دارید و فروش آنها می تواند به شرکت کمک کند. سخاوتمند باشید. این استخدام درست می تواند مسیر شرکت را تغییر دهد. اگر گزینه مورد نظر را پیدا کردید، هیچ مانعی برای استخدام او در نظر نگیرید.

6.کنترل را از دست ندهید

کنترل کامل روی استارت آپ خود داشته باشید. این می تواند به معنای مذاکره در هیات مدیره برای کم کردن مالکیت باشد. به یاد داشته باشید که این شرکت را شما راه اندازی کردید.

7.مذاکره با اعتقاد راسخ

شما گزینه اصلی در استارت آپتان هستید. ممکن است با سرمایه گذاران و شرکا مذاکره کنید، اما شما اهرم اصلی در شرکت هستید.

8.سخاوتمند و دلسوز باشید

بنیانگذاران نسبت به کسب و کارشان بیشتر از هر فرد دیگری اعتقاد دارند. گاهی اوقات این اعتقاد به عنوان عدم درک دیدگاه مخالف به نظر می رسد. مهم است که در ارتباط با مشتریان، کارکنان، سرمایه گذاران و شرکا انعطاف پذیرتر و عادلانه تر برخورد کنید.

9.ارزش تجربه را دست کم نگیرید

بنیانگذاران، به ویژه جوانان ممکن است صحبت های کارکنان با تجربه را دست کم بگیرند. اما تجربه به شما می آموزد که چه چیزی می تواند نادرست باشد. در دنیا غیرقابل پیش بینی استارت آپ ها تشخیص یک روند می تواند تفاوت بین شکست و موفقیت شما باشد.

10.از نام و شهرت نترسید

از اسم های بزرگ، شخصیت های بزرگ و بروکراسی های زیاد نترسید. اگر اعتقاد داشته باشید، هیچ دری بسته نمی ماند. زمانی که با اعتقاد و اشتیاق صحبت می کنید، حتی بدبین ترین آدم ها به حرف های شما گوش می دهند.

بالاتر از همه اینها از کارتان لذت ببرید. شما فرصتی به دست آورید که تعداد کمی از مردم می توانند آن را تجربه کنند.  


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر