راه حل استارت آپی برای بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی

استارت آپی برای ورود به بازار کار

تاريخ 1397/08/12 ساعت 10:07

حضور بیش 1.3 میلیون نفر فارغ التحصیل دانشگاهی و نرخ بیکاری 20 درصدی آن، نشان از اهمیت موضوع حرفه آموزی به دانشجویان برای ورود به بازار کار دارد

بیکاری یکی از بزرگترین چالش های امروز جامعه ایران است و در این بین بیکاری فارغ التحصیلان بیش از پیش به چشم می آید؛ حضور بیش 1.3 میلیون نفر فارغ التحصیل دانشگاهی و نرخ بیکاری 20 درصدی آن ها نشان از عمق و اهمیت این ماجرا دارد. اتفاقی که باعث شده بسیاری از استارات آپ ها در حوزه کاریابی و آموزش حرفه آموزی به بیکاران فارغ التحصیل راه اندازی شود که یکی از آن ها «دانشجویار» است. استارت آپی که با هدف آموزش دانشجویان برای ورود به بازار کار توسط صادق پاسبان و علی‌اصغر تقی ‌زاده در شهر بیرجند راه ‌اندازی شده است. شعار این استارت آپ «پلی برای ورود به بازار کار» است. دانشجویار به نشانی daneshjooyar.com استارت‌آپی است که با هدف آموزش دانشجویان برای ورود به بازار کار توسط صادق پاسبان و علی‌اصغر تقی‌زاده در شهر بیرجند راه‌اندازی شده است.

صادق پاسبان ۳۱ ساله و متولد بیرجند است. او ارشد کامپیوتر از دانشگاه خوارزمی تهران دارد و در حال حاضر عضو هیات علمی گروه کامپیوتر دانشگاه بیرجند است.علی‌اصغر تقی‌زاده نیز متولد ۷۲ در شهر طبس است و لیسانس کامپیوتر دارد. آن ها قبل از راه‌ اندازی استارت‌ آپ دانشجویار با اعضای فعلی تیم دانشجویار شرکتی داشتند که در زمینه برنامه ‌نویسی و آموزش فعالیت داشت. در سایت این استارت آپ نوشته شده:« دانشجویار فقط یک پلتفرم ارائه ویدئوی آموزشی نیست، ما در بنیاد علمی آموزشی دانشجویار پس از شناسایی نقاط قوت بازار کار با ارائه آموزش های مرتبط، دانشجو را به سمت بازار کار سوق می دهیم. یعنی آموزش های دانشجویار بر پایه ی استانداردها و موارد مورد نیاز در بازار کار برنامه نویسی جهت رفع خلع بین دانشگاه و صنعت، تولید و عرضه شده است. آموزش ها ضمن پوشش موارد تئوری مورد نیاز، روی جنبه عملی و پروژه محور بودن تمرکز دارد.اساتید دانشجویار از خبرگان و افراد مورد تایید با تجربه در بازار کار برنامه نویسی انتخاب می شوند. پکیج های ویژه آموزشی دانشجویار که در نوع خود از نظر کمی و کیفی بینظیر است با همین رویکرد سرفصل بندی و از مقدماتی ترین نکات برای افراد مبتدی تا حرفه ای ترین قسمت های انجام پروژه های مرسوم در بازار کار را پوشش می دهد. پس اگر شما هم برای آینده خود در حال برنامه ریزی هستید و یا در حال پایه ریزی استارت آپ خود می باشید ، آموزش های پروژه محور و پکیج های آموزشی دانشجویار یکی از راه های رسیدن به هدف و اقدامی ۱۰۰ درصد عملیاتی است.»

البته تمرکز بیشتر دانشجویار بر آموزش نرم افزارهای لازم به دانشجویان به خصوص در رشته کامپیوتر است. بر همین اساس هدفی که در دانشجویار دنبال می‌کنیم، این است که هر کسی که قصد ورود به بازار آی‌تی را دارد یا می‌خواهد استارت‌آپی راه بیندازد، بتواند آموزش‌های مورد نیاز خود را در این حوزه در دانشجویار به‌ دست بیاورد. در دانشجویار آموزش‌ها به ۳ دسته کلی آموزش‌های دانشگاهی (آموزش‌های کمک‌ درسی)، آموزش‌های کنکوری و آموزش‌های مورد نیاز بازار کار تقسیم می‌شوند. آموزش‌های بازار کار همه نیازهای آموزشی از جمله آموزش برنامه‌نویسی، شبکه، گرافیک، بازی ‌سازی، هک و امنیت و غیره را شامل می‌ شود.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر