زباله های پلاستیکی دنیا را فراگرفته اند

استارت آپی برای مصرف کمتر بطری آب

تاريخ 1397/08/14 ساعت 11:05

استارت آپ جدیدی به نام تپ (Tap) یک ایده جسورانه دارد: متقاعد کردن مردم برای جلوگیری از خرید بطری های پلاستیکی آب.

هرروز و هرروز پلاستیک های بیشتری در دنیا تولید می شود. طوری که آینده با این میزان تولید پلاستیک وحشتناک به نظر می رسد، حالا سی ان ان گزارشی درباره برنامه ای جدید که به شما کمک می کند دیگر بطری آب نخرید، منتشر کرده است.

استارت آپ جدیدی به نام تپ (Tap) یک ایده جسورانه دارد: متقاعد کردن مردم برای جلوگیری از خرید بطری های پلاستیکی آب. این استارت آپ اینگونه کار می کند: مکان های آب آشامیدنی در نزدیکی شما از جمله رستوران ها و فروشگاه های خرده فروشی تا شیرهای آب آشامیدنی عمومی را به شما نشان می دهد. بنابراین شما می تواند بطری های آب خود را دوباره پر کنید.

آنها مانند نقشه گوگل برای پیدا کردن آب آشامیدنی عمل می کنند. برنامه تپ، در اندروید و IOS در درسترس است. در این نرم افزار 34 هزار ایستگاه آب آشامیدنی در 7100 شهر و 30 کشور مشخص شده است.

ساموئل روزن، بنیانگذار این استارت آپ به سی ان ان می گوید: من معتقدم ما به عنوان مصرف کننده، آبی که سهممان بوده است را ربوه اند و دوباره توسط شرکت ها به ما فروخته می شود.

روزن، از موسسین و مدیران قبلی استارت آپ MakeSpace بود. نوامبر 2017 او مدیرعاملی این استارت آپ را ترک کرد. روزن بعد از اینکه در فرودگاه 5 دلار برای یک بطری آب پرداخت کرد، به فکر راه اندازی استارت آپ تپ شد.

به گفته او، مردم می توانند با استفاده از تپ، آب ارزان در نزدیک به محل استقرارشان پیدا کنند و به این ترتیب زباله های پلاستیکی هم کاهش پیدا می کند.

مصرف کنندگان در سطح شهر ممکن است با نشانه های آبی تپ در سوپرها مواجه شوند که نشان می دهند صاحبان آن کسب و کارها از مشتریان تشنه استقبال می کنند.

این برنامه به شما می گوید که در محل مورد نظر آب طعم دار یا ساده وجود دارد و یا اینکه باید برای پر کردن بطری ها هزینه بپردازید.

اوایل این ماه، سازمان ملل گزارشی درباره تغییر آب و هوایی منتشر کرد و در آن هشدار داد که گرمایش جهانی رو به افزایش است و اگر تا سال 2030 تغییراتی رخ ندهد، اثرات فاجعه باری می تواند ایجاد کند.

این گزارش می گوید، این صدمات باعث ایجاد خشکسالی شدید، آتش سوزی، سیل و کمبود موادغذایی برای صدها میلیون نفر می شود.

زباله های پلاستیکی، مهمترین عامل انتشار گازهای گلخانه ای هستند که باعث افزایش دمای سطح زمین می شوند. به گزارش مجمع جهانی اقتصادی هر ساله 8 میلیون تن پلاستیک وارد آب می شود و اگر این روند ادامه داشته باشد باید انتظار داشت که تعداد زباله ها تا سال 2050 از ماهی ها بیشتر شود.

استارت آپ تپ، اولین استارت آپی نیست که درباره دسترسی به آب آشامیدنی کار می کند. Nonprofit WeTap هم شش سال پیش راه اندازی شد و محل های عمومی آب آشامیدنی را به مردم نشان می داد.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر