پونیشا استارت آپی که از روستایی در نزدیکی رشت اداره می‌شود

استارت آپی برای کار آزاد

تاريخ 1397/09/24 ساعت 09:17

استارت آپ پونیشا در سال‌های گذشته بیش از 180 هزار نفر را جذب کرده و درحرکتی جالب مدتی قبل گردهمایی با حضور تعداد زیادی از این افراد را در شهر رشت برگزار کرد که حدود 500 نفر در آن شرکت و تجربیات کاری و مشکلاتشان را باهم به اشتراک گذاشتند.

«فرینلسرها» یا کارمندان آزاد؛ افراد متخصصی در حوزه‌های متنوع هستند که به‌جای اینکه برای شرکتی مشخص فعالیت و کار کنند و خود را محدود به مجموعه و نهادی خاص ببینند؛ از شرکت‌ها و افراد مختلف پروژه‌های کاری می‌گیرند و در مقابل آن پول دریافت می‌کنند. البته دراین‌بین نکته مهمی وجود دارد و آن شرکت‌هایی هستند که نقش واسط یا پل ارتباطی بین فریلنسرها با افرادی که به دنبال آن‌ها می‌گردند؛ بازی می‌کنند. در کشور ما این روزها استارت آپ هایی راه‌اندازی شده‌اند که این نقش را برعهده گرفته‌اند و مشهورترین آن‌ها پونیشا نام دارد. در سایت این استارت آپ نوشته‌شده:« ما یک بازار کار آنلاین نیستیم. درواقع ما یک کارخانه آنلاین هستیم که با فراهم کردن ابزار مناسب برای انسان‌های باانگیزه، کمک می‌کنیم تا جهان به مکان بهتری برای زندگی تبدیل شود. ما باور داریم کارآفرینان، فریلنسرها/کارمندان موفق می‌توانند دنیای بهتری را برای همه ما خلق کنند. هدف ما جهانی‌شدن است و برای رسیدن به این هدف گام برمی‌داریم و تلاش می‌کنیم. پونیشا یک پلتفرم نیست، پونیشا یک سبک زندگی است. سبک زندگی برای فریلنسرها، کارآفرینان و کارمندان ما. ما برای همه امکاناتی را فراهم می‌آوریم تا بتوانند با اطمینان و بدون حضور فیزیکی با یکدیگر کار کنند، پروژه‌ها را انجام دهند، محصولات جدید خلق کنند، و یا کیفیت محصولات فعلی را بهبود بخشند. ما کمک می‌کنیم بهره‌وری افزایش یابد و ساعات مفید کاری بیشتر شود. ما کمک می‌کنیم از وقت خود بهتر استفاده کنید و درآمد بیشتری کسب کنید. همین‌طور باکم کردن رفت‌وآمدهای غیرضروری، به بهبود محیط‌زیست کمک می‌کنیم. در این چند سال توانستیم به رونق و اشتغال فریلنسرها و کارآفرینان در شهرهای کوچک‌تر نیز کمک کنیم، تا جایی که توانستیم تا حدودی جلوی مهاجرت‌های غیرضروری نیروهای متخصص به شهرهای بزرگ را بگیریم.» در اصل پونیشا سایت برون‌سپاری، جمع‌سپاری و بازار کار آنلاین برای فریلنسرها است. و به کارفرمایان کمک می‌کند تا پروژه‌های خود را سریع و آسان از طریق هزاران نیروی متخصص داخلی یا خارجی انجام دهند.

نیما پورمحمدی بنیان‌گذار این سایت در شرایطی به جلوگیری از مهاجرت افراد از شهرهای کوچک به بزرگ اهمیت می‌دهد که خود نیز مدتی بعد از راه‌اندازی پونیشا از تهران مهاجرت کرد و به شهر رشت رفت و هم‌اکنون در خانه‌ای روستایی به همراه همسرش زندگی می‌کنند. درواقع پونیشا استارت آپی است که از یک‌خانه محلی در شمال کشور هم‌اکنون اداره می‌شود. نیما نورمحمدی کارمند شرکت نسله بود ولی بعد از یکی از مأموریت‌هایش که اتفاقاً به شهر رشت بود، به این نتیجه رسید که آرامش مهم‌ترین چیز در زندگی است و او باید سبک زندگی و کارش را تغییر دهد و همین شد که به فکر راه‌اندازی یک استارت آپ و مهاجرت از پایتخت افتاد. او در مصاحبه‌ای درباره فعالیت‌های پونیشا گفته است:« پونیشا یک بازار کار آنلاین که به کارفرماها اجازه می‌دهد با برون‌سپاری، هزینه هایشان را پایین بیارن؛ از طرف دیگه به فریلنسرها کمک می‌کنه که با انجام دادن اون پروژه‌ها، بتونن برای خودشون درآمد کسب بکنن. فریلنسرها می‌تونن بیان پیشنهاد ارسال بکنن، با کارفرما در ارتباط باشن و پروژه رو از کارفرما بگیرن. ما از روی فروش عضویت و از روی کمسیون روی پروژه‌ها درآمد کسب می‌کنیم. چه پروژه‌هایی انجام می‌شه؟ پروژه‌های برنامه نویسی، طراحی و ترجمه.» سایت پونیشا در مقابل فعالیت های خود از فریلنسرها 10 درصد و از کارفرماها 5 درصد هزینه دریافت می‌کند.

استارت آپ پونیشا در سال‌های گذشته بیش از 180 هزار نفر را جذب کرده و درحرکتی جالب مدتی قبل گردهمایی با حضور تعداد زیادی از این افراد را در شهر رشت برگزار کرد که حدود 500 نفر در آن شرکت و تجربیات کاری و مشکلاتشان را باهم به اشتراک گذاشتند.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر