اروپا به دنبال سازگار کردن بیشتر مهاجران است

استارت آپ ها به کمک مهاجران آمده اند

تاريخ 1397/09/26 ساعت 11:42

الیسا وسپسالینن، مدیر استارت آپ Refugees به سی ان بی سی گفت: در فنلاند کمبود کار وجود دارد. بنابراین ما فهمیدیم که برای 32 هزار مهاجری که سال 2015 وارد فنلاند شد، باید کاری انجام دهیم. همان موقع بود که به فکر تاسیس یک شرکت افتادیم.

استارت آپ های فناوری در اروپا در حال تلاش برای کمک به مهاجران هستند. سی ان بی سی گزارشی درباره این استارت آپ ها نوشته است.

طبق این گزارش، با توجه به تعداد افراد آواره در سراسر جهان که به 68.5 میلیون نفر می رسند، استارت آپ ها سعی در پیدا کردن راه حل هایی برای کمک به آنها هستند.

اروپا در سال 2015، شاهد هجوم مهاجران و پناهندگان زیادی بود که به دلیل درگیری در خاورمیانه به ویژه جنگ داخلی در سوریه رخ داده بود. در کشورهایی مانند فنلاند، شرکت های فناوری با هدف ارائه خدمات به پناهندگان تاسیس شده اند.

الیسا وسپسالینن، مدیر استارت آپ Refugees به سی ان بی سی گفت: در فنلاند کمبود کار وجود دارد. بنابراین ما فهمیدیم که برای 32 هزار مهاجری که سال 2015 وارد فنلاند شد، باید کاری انجام دهیم. همان موقع بود که به فکر تاسیس یک شرکت افتادیم.

استارت آپ Refugees یک ابزار جدید سازگاری بین تازه واردان و شرکت های جدید ایجاد کرده است که نامش Match Made است.

این شرکت اطلاعات مهاجران را جمع آوری و به مراکز پذیرش در سراسر فنلاند ارسال می کند تا کاری با زمینه های مهارتی و آموزشی آنها پیدا کند تا آنها بتوانند با کافرمایان هماهنگ شوند.

به گفته وسپسالینن، شرکت های فنلاندی به طور فزاینده ای علاقه مند به این کار هستند. شرکت او تا به حال از 65 تیم کسب و کار پشتیبانی کرده و 554 شغل و بیش از 5000 فرصت آموزشی ارائه داده است.

براساس گفته های وسپسالینن بخش مهمی از این راه حل در همان مراحل اولیه و بدو ورود پناهندگان و مهاجران به کشور صورت می گیرد. وسپسالینن معتقد است استارت آپ او می تواند در مقیاس بین المللی به کار گرفته شود و درگیر مناطق اروپا هم استفاده شود.

در جایی دیگر، استارت آپ فنلاندی Funzi برنامه ای برای ادغام مهاجران در پروژه های مختلف تنظیم کرده است. این استارت آپ به شکل خدمات تلفن همراه است و دوره هایی را برای پناهجویان در فنلاند برای کمک به ادغام بیشتر طراحی کرده است. این استارت آپ بیش از 20 هزار کاربر در فنلاند دارد.

در کپنهاگ هم استارت آپ Refunite به مهاجران کمک می کند. در این وب سایت بیش از یک میلیون کاربر ثبت شده است. این استارت آپ به آوارگان کمک می کند که بتوانند با اعضای خانواده و دوستان خود در ارتباط باشند. کشورهایی که پروژه تلفن همراه Refunite را دارند شامل کانادا، چین، فرانسه، اتریش، سوئد، استرالیا و بلژیک می شود.

استارت آپ Tarjimly هم در امریکا برای کمک به پناهندگان راه اندازی شده است و ماموریتش بهبود زندگی پناهندگان و بهره وری از خدمات بشردوستانه و از بین بردن موانع زبان با کمک فناوری است.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر