استارت آپ های ارزشمند 2019

جهان استارت آپی

تاريخ 1397/11/24 ساعت 13:42

در گذشته ایجاد یک شرکت موفق و بزرگ در حوزه تجارت یا یک کارخانه بسیار سخت بود اما امروز به کمک ساختارشکنی فناوری می توان از یک زیر زمین، گاراژ یا اتاق خوابگاه یک شرکت ساخت.

 بسیاری از شرکت های با ارزش جهانی روزی استارت آپ بودند. در گذشته ایجاد یک شرکت موفق و بزرگ در حوزه تجارت یا یک کارخانه بسیار سخت بود اما امروز به کمک ساختارشکنی فناوری می توان از یک زیر زمین، گاراژ یا اتاق خوابگاه یک شرکت ساخت. روزانه هزاران استارت آپ جدید در سراسر جان شکل می گیرد  که هر کدام به تبدیل شدن به یک شرکت بزرگ و موفق امیدوارند. با این وجود در مقابل این حجم بزرگ از امیدواری استارت آپ های زیادی هم شکل می خورند پیش از آنکه حتی تبدیل به یک شرکت کوچک شوند.

از ژوئن 2018 ارزشمند ترین استارت آپ جهان اوبر بوده که در زمینه حمل و نقل فعالیت می کند. ارزش این استارت آپ به 68 میلیارد دلار آمریکا رسیده است. بیشتر استارت آپ های برتر جهان در ایالات متحده، چین، آمریکای لاتین و کارائیب آغاز به کار کرده اند و این منطقه از جهان از نظر کار استارت آپی فعال ترین بخش جهان است. البته در اکوادور یک سوم از جمعیت کشور در استارت آپ ها کار می کنند که با 13 درصد از جمیعت ایالات متحده آمریکا قابل مقایسه است و در لبنان، ویتنام و استونی هم بازار استارت آپ ها داغ شده است.

در سال های اخیر سرمایه گذاری در استارت آپ ها بسیار محبوب شده و بسیاری این بخش را حاوی ظرفیت های قابل توجهی می دانند. از سال 2012 تا 2017 سرمایه گذاری در تمام صنایع دست کم 50 درصد رشد یافته است. اما در صنایع پیشرفته ای و ربات ها  سرمایه گذاری در این بازه زمانی 1.400 درصد بیشتر شده است. در سال 2013 کل بودجه ای که آمریکا به هوش مصنوعی اختصاص داده بود حدودا 1.7 میلیارد دلار آمریکا بود که در سال 2017 به 15 میلیارد دلار رسیده است. هرچند یک گروه خوب موفقیت یک استارت آپ را تضمین می کند اما رسانه ها به طور معمول بر بنیان گذاران، سرتیم هایی مثل استیو جابز، ایلان ماست، زاکربرگ و دیگر اسامی تاکید کرده اند. در بین دانشگاه های جهان هم هاروارد  و استاندارد بیشترین سهم را در فارغ التحصیلانی داشته اند که یک استارت آپ را تاسیس کردند.

جدول زیر ارزشمندترین استارت آپ های جهان در ژانویه 2019 را نشان می دهد. اوبر با ارزش 72 میلیارد دلار آمریکا در رتبه دوم قرار گرفته است. 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر