کوین دسک

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری سئول بر توسعه بلاک چین

تاريخ 1397/12/01 ساعت 14:10

دولت کره جنوبی اعلام کرده که سئول پیش از سال 2022، 1.2 تریلیون وون، معادل 1.07 میلیارد دلار روی استارت آپ ها به ویژه استارت آپ های حوزه فین تک و بلاک چین سرمایه گذاری می کند.

 کره جنوبی یک میلیارد دلار روی استارت آپ هایی که شامل بلاک چین است، سرمایه گذاری می کند.

دولت کره جنوبی اعلام کرده که سئول پیش از سال 2022،  1.2 تریلیون وون، معادل 1.07 میلیارد دلار روی استارت آپ ها به ویژه استارت آپ های حوزه فین تک و بلاک چین سرمایه گذاری می کند.

صندوق رشد نوآوری سئول سال گذشته ایجاد شده و این سرمایه گذاری که خبر آن در روز دوشنبه اعلام شد، قرار است از طریق این صندوق انجام شود. قرار است این صندوق در بخش های مختلفی سرمایه گذاری کند و به کمک استارت آپ ها بیاید. به گزارش کوین دسک براساس برنامه قرار است برای سال 2019، 13.25 میلیارد وون معادل 11.75 میلیون دلار در نیمه اول و 8.4 میلیارد وون معادل 7.45 میلیون دلار در نیمه دوم سرمایه گذاری شود.

پروژه بلاکچین به عنوان یکی از فناوری های متحول کننده در انقلاب چهارم صنعتی در این سرمایه گذاری به طور ویژه مورد توجه قرار گرفته است. دولت کره جنوبی قصد دارد ایجاد شهرهای هوشمند را هم در این سرمایه گذاری در اولویت قرار دهد. بنابر اعلام دولت متوسط سرمایه گذاری بر استارت آپ ها هم باید افزایش پیدا کند. این شاخص در کره 1.1 میلیون دلار است درحالیکه در لندن 7 میلیون دلار و در دره سیلیکون 6.5 میلیون دلار تخمین زده شده است. رییس بخش سیاست های اقتصادی دولت مرکزی کره جنوبی جو این-دانگ می گوید: سرمایه گذاری بر استارت آپ ها آینده شرکت ها در جامعه مان را می سازد

به گزارش کوین دسک سئول برای اولین بار  برنامه های سرمایه گذاری بر بلاکچین را در اکتبر گذشته اعلام کرد. شهردار سئول در آن زمان از برنامه ریزی برای سرمایه گذاری 108 میلیون دلاری طی پنج سال بر توسعه شهرهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین خبر داد.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر