استارت ‌آپ های رزرو هتل رونق می گیرد

هندی ها کسب و کارهای هتل داری را در قبضه خود در می آورند

تاريخ 1398/01/19 ساعت 12:16

OYO، پنج سال پیش برای رزرو هتل های ارزان قیمت در هند راه اندازی شد. این استارت آپ در حال حاضر حدود 460 هزار اتاق در سراسر چین، مالزی، اندونزی و انگلستان دارد.

Airbnb در بزرگترین کمپانی هتل های هند سرمایه گذاری می کند. این کمپانی، هتل های زنجیره ای هند است که قصد دارد در کمتر از 5 سال به بزرگترین کمپانی هتلداری دنیا تبدیل شود.

Airbnb در آخرین دوره سرمایه گذاری استارت آپ OYO که با ارزش ترین استارت آپ هند است، سرمایه گذاری کرده است. نه Airbnb و نه OYO هیچ کدام درباره اندازه سرمایه گذاری صحبتی نکرده اند، اما گزارش ها حاکی از این است که سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری صورت گرفته است. ارزش استارت آپ OYO سال 2018، 5 میلیارد دلار بوده است.

گرگ گریلی، مدیر Airbnb در بیانیه ای اعلام کرد: بازارهای نوظهور مانند هند و چین، سریع ترین رشد را در Airbnb داشته اند. آن هم به دلیل رشد فزاینده گردشگری در این بازارها بوده است. او اضافه کرد: در بسیاری از این بازارها، OYO کارآفرینان محلی را برای ارائه خدمات بیشتر به مسافران بیشتر توانمند می سازد.

OYO، پنج سال پیش برای رزرو هتل های ارزان قیمت در هند راه اندازی شد. این استارت آپ در حال حاضر حدود 460 هزار اتاق در سراسر چین، مالزی، اندونزی و انگلستان دارد.

این استارت آپ ادعا کرده است که یکی از 5 مهمانسرای زنجیره ای برتر در چین است. جایی که بیش از 5 هزار هتل و 280 شهر وجود دارد.

مقر اصلی استارت آپ OYO، شهر گورگون، شهری تکنولوژی محور در حومه دهلی است. منیندر گولاتی، از مدیران OYO می گوید: اثرات جهانی Airbnb و دسترسی به جوامع محلی فرصت های جدیدی برای OYO ایجاد خواهد کرد و منجر به رشد و تقویت این استارت آپ می شود.

سرمایه گذاری در OYO بخشی از تلاش Airbnb برای افزایش کسب و کار هتلی در حال رشد است. این کمپانی ماه گذشته شرکت HotelTonight را هم خریداری کرد که پلت فرمی برای رزرو لحظه آخر هتل است.

از دیگر سرمایه گذاران OYO، سافت بانک، غول تکنولوژی ژاپنی است که تا به حال در شرکت های مهمی سرمایه گذاری کرده است.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر