رقیب جدید علی‌بابا در فروشگاه‌های خواروبارفروشی آنلاین پیدا شد

جنگ بر سر استارت‌آپ‌های خرید آنلاین

تاريخ 1398/01/26 ساعت 10:06

Honestbee استارت‌آپی مستقر در سنگاپور است و بهترین برنامه خواروبارفروشی آنلاین را دارد. این استارت‌آپ فروشگاه بزرگی راه‌اندازی کرده است که Habitat نامیده می‌شود. این فروشگاه ترکیبی از خرید آنلاین و آفلاین است.

استارت‌آپ خواروبارفروشی آنلاین Honestbee رقیب جدید علی‌بابا، غول تکنولوژی خواهد شد. سی‌ان‌ان گزارشی درباره این استارت آپ منتشر کرده است.

Honestbee استارت‌آپی مستقر در سنگاپور است و بهترین برنامه خواروبارفروشی آنلاین را دارد. این استارت‌آپ فروشگاه بزرگی راه‌اندازی کرده است که Habitat نامیده می‌شود. این فروشگاه ترکیبی از خرید آنلاین و آفلاین است.

کاربران Habitat این برنامه را روی موبایل‌های خود اسکن می‌کنند و وارد فروشگاه می‌شوند. برای چک کردن، چرخ‌دستی‌های خرید آن‌ها از یک دروازه عبور می‌کند که دستگاه امنیتی پشت پنل آن کار گذاشته‌شده است.

پس‌ازآن خریداران می‌توانند یک قهوه یا میان‌وعده در یکی از رستوران‌های Habitat سفارش دهند تا زمانی که کار اسکن و بسته‌بندی خریدهایشان کامل شود.

هنگامی‌که موادغذایی آماده شدند، آن‌ها یک اطلاعیه در مورد خرید خود دریافت می‌کنند و به مرحله حمل بار هدایت می‌شوند. جایی که یک ربات کوچک، کیسه‌های حاوی خرید را جابه‌جا می‌کند. خریداران همچنین می‌توانند موادغذایی خود را از فروشگاه به صورت آنلاین سفارش دهند و آن را در خانه‌هایشان تحویل بگیرند.

جوئل سانگ، بنیان‌گذار Honestbee می‌گوید: ما از تلفن برای پیگیری، از تکنولوژی برای خرید ساده‌تر و از داده‌ها برای استفاده دقیق‌تر بهره می‌بریم.

Honestbee آخرین شرکت فناوری است که سعی می‌کند تجربه خرید سنتی را به‌خصوص در موادغذایی و خواروبار افزایش دهد.

این استارت‌آپ در حال افزایش رقابت با آمازون در سنگاپور است. همچنین سعی می‌کند با پلت فرم Lazada متعلق به علی‌بابا که در سراسر آسیای جنوب شرقی فعال است، رقابت کند.

همه آن‌ها در حال رقابت در بازار رو به رشد خریدوفروش آنلاین موادغذایی در آسیا هستند، جایی که گفته می‌شود ارزش بازارش تا سال 2022 به 176 میلیارد دلار می‌رسد. رقمی که رشد 194 درصدی از سال 2017 را خواهد داشت.

Habitat در مقایسه با فروشگاه‌های Hema علی‌بابا در چین قرار می‌گیرد. البته به زبان انگلیسی این فروشگاه‌های علی‌بابا به نام Fresh Hippo شناخته می‌شوند.

Hema هم فروشگاهی بدون هزینه است و خریداران می‌توانند با اسکن و پرداخت محصولات روی گوشی‌های همراه خود، مواد غذایی را آنلاین سفارش و تحویل بگیرند.

بیش از 400 هزار نفر در سه ماه اول از فروشگاه Habitat در سنگاپور بازدید کردند. حدود 85 درصد آن‌ها کالایی خریداری کردند که رقم خوبی برای معاملات امروز است.

Honestbee قصد دارد دومین فروشگاه Habitat را تا انتهای سال در خارج از سنگاپور راه‌اندازی کند. هرچند که سانگ چیزی درباره این مکان جدید نگفته است.

برای Honestbee و Habitat، رقیب اصلی Lazada علی‌بابا است. آن‌ها وارد رقابتی سخت و نفس‌گیر در بازار آنلاین شده‌اند.

Honestbee در هشت کشور در سراسر آسیا فعالیت می‌کند. برنامه خرید آنلاین آن‌ها متکی به مشارکت با فروشگاه‌های زنجیره ‌ای محلی است و 20 هزار کارمند پاره‌وقت سفارشات را انجام می‌دهند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر