پس از اعتصاب کارگران انبارهای این شرکت در چهار مرکز راهبردی

آمازون یک انبار جدید در آلمان می سازد

تاريخ 1398/04/23 ساعت 15:00

کمپانی آمازون یک انبار جدید در آلمان می سازد. ساخت این انبار 2 هزار و 800 شغل برای آلمانی ها ایجاد می کند.

 رویترز از برلین گزارش داد که خرده فروشی آمریکایی آنلاین آمازون برنامه دارد تا یک انبار جدید در آلمان بسازد. این انبار در سال جاری میلادی افتتاح می شود و ایجاد آن بیش از 2 هزار و 800 شغل با قراردادهای دائمی ایجاد خواهد کرد. آلمان بزرگترین بازار آمازون پس از ایالات متحده آمریکاست.

ساخت این انبار 20 هزار نفر از کارکنان آمازون از بیش از 35 شهر را تا پایان سال جاری در آلمان به کار می گیرد.

این انبار، سیزدهمین انبار بزرگ آمازون در شهر مونشن گلادباخ آلمان است.

آمازون در آلمان با نبرد طولانی مدت اتحادیه ها روبه روست که به دنبال پرداخت و موقعیت بهتر برای کارگران هستند. این اتحادیه ها از سال 2013 تاکنون به طور مکرر  تحصن هایی را در سراسر آلمان برپا کرده اند.

کارگران صنایع مختلف در آلمان یکبار در ژانویه سال 2018 اعتصاب کردند و اصلاح قراردادهای کار و دستمزدها را درخواست کردند. در دسامبر همان سال اعتصاب کارگران راه آهن آلمان خبرساز شد. بیشتر این اعتصاب ها با فراخوان اتحادیه ها و سندیکاهای کارگری در سراسر آلمان انجام می شود. این اتحادیه ها بیش از پنج سال است که با افزایش ساعات کار بدون افزایش دستمزد و  کاهش دستمزدها مقابله می کنند. کارفرمایان آلمانی با اتکا به این استدلال که کارگران آلمانی نسبت به همکارانشان در سایر کشورهای اتحادیه اروپا کمتر کار می کنند، موضع عقب نشینی نسبت به مواضع تازه خود ندارند.  اتحادیه کارفرمایان صنعتی آلمان در سال 2018 در این باره به رویترز گفت: در بریتانیا کارگران  ۳۷ ساعت، در اسپانیا ۳۸ ساعت و در فرانسه حدود ۳۶ ساعت کار می‌کنند، اما آلمانی‌ها می‌خواهند کمتر کار کنند.

به تازگی در سال 2019، کارکنان  کارکنان چهار مرکز راهبردی آمازون در آلمان دست به اعتصاب زدند.

 به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، اتحادیه تجاری «وردی» اعلام کرد که کارگران انبارهای راینبرگ، ورن، بد هرسفلد و کوبلنز در اعتراض به شرایط بد کار و حقوق پایین دست از کار کشیده‌اند و در برخی مراکز بناست اعتصاب تا پنج‌شنبه نیز به درازا بکشد و انتظار می‌رود شمار دیگری از کارکنان نیز پس از تعطیلات عید پاک به اعتراض‌ها بپیوندند.

یک سخنگوی آمازون در آن زمان اعلام کرد شمار اندکی از کارکنان در این اعتصاب شرکت کرده‌اند و افزود که هیچ یک از خدمات این شرکت در پی این اعتراض‌ها به تاخیر نمی‌افتد.  شرکت آمازون بارها درخواست اتحادیه وردی را برای بهبود شرایط رد کرده و مدعی شده که شرایط کار در این شرکت عادلانه است.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر