فرصت سه ماهه آمریکا به هوآوی

شرکت چینی می تواند از تامین کنندگان آمریکایی خرید کند

تاريخ 1398/05/26 ساعت 14:09

هوآوی در سال 2018، 70 میلیارد دلار برای خرید تجهیزات هزینه کرده است. 11 میلیارد دلار از این میزان به شرکت های آمریکایی از جمله اینتل و مایکرون تکنولوژِی پرداخت شده است.

وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا به هوآوی فرصت تامین اقلام مورد نیاز خود از تامین کنندگان آمریکایی را می دهد.هوآوی می تواند از این فرصت برای بهبود خدمات دهی به مشتریان در سراسر جهان استفاده کند. 

به گزارش رویترز این مجوز به طور موقت برای 90 روز برای هوآوی در نظر گرفته شده است. پیشتر در ماه می فرصتی کوتاهی برای هوآوی در نظر گرفته شده بود. این شرکت در این مدت کوتاه توانست اقلامی که فروش آن از سوی دولت آمریکا به این شرکت چینی در فهرست سیاه قرار گرفته بود را تامین کند و اختلال استفاده از شبکه را برای مشتریان خود به کمترین میزان ممکن برساند. هوآوی  در این فرصت 90 روزه می تواند شبکه خدمات رسانی به کاربران خود را ترمیم کند.

بعضی منابع می گویند هوآوی یک نقطه کلیدی در مذاکرات آینده روسای جمهور ایالات متحده آمریکا و چین خواهد بود.

شرکت هوآوی و وزارت خارجه چین درباره مهلت آمریکا به این شرکت چینی هیچ اظهار نظری نکرده اند.

محدودیت های وزارت بازرگانی آمریکا برای شرکت های این کشور در خرید از هوآوی یکی از آثار  تشدید جنگ تجاری بین این دو قدرت اقتصادی جهان است. ایالات متحده آمریکا ادعا کرده فعالیت های فناورانه هوآوی مغایر با سیاست های خارجی و امنیت ملی است. پرونده تشکیل شده علیه هوآوی در دادگاه آمریکا درباره نقص تحریم های این کشور علیه ایران از نمونه ادعاهای واشنگتن در این باره است. هوآوی خود را در این پرونده بی گناه دانسته است.

از سوی دیگر ایالات متحده آمریکا تجهیزات هوشمند و مخابراتی هوآوی را ابزاری برای جاسوسی دولت چین دانسته است. به این دلایل، بزرگترین تولید کننده محصولات مخابراتی در جهان از خرید تجهیزات آمریکایی منع شده است. بسیاری از شرکت های تامین کننده هوآوی برای ادامه فروش خود درخواست مجوز موقت کرده اند. ویلبر راس، وزیر بازرگانی ایالات متحده آمریکا گفت بیش از 50 درخواست در این زمینه دریافت کرده است.

هوآوی در سال 2018، 70 میلیارد دلار برای خرید تجهیزات هزینه کرده است. 11 میلیارد دلار از این میزان به شرکت های آمریکایی از جمله اینتل و مایکرون تکنولوژِی پرداخت شده است.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر