رییس کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران از جابه‌جایی‌ها در بازار جهانی نفت می‌گوید

عراق در حال ورود به باشگاه غول‌های نفتی جهان

تاريخ 1398/07/22 ساعت 13:01

عراق در حال آماده شدن برای ورود به باشگاه غول‌های نفتی جهان است. این کشور که تا چندی پیش جنگ داخلی امانش را بریده بود، حالا به مکانی امن برای سرمایه‌گذاران نفتی جهان درآمده و شرکت‌های استخراج‌کننده و تولیدگر نفت از ایالات متحده و اروپا و شرق آسیا، تولید نفت در این کشور را به رکورد تازه‌ای رسانده‌اند.

 آن‌گونه که رییس کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران با استناد به گزارش تازه آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد، تولید نفت عراق طی ماه سپتامبر 2019 به رکورد 4 میلیون و 970 هزار بشکه در روز رسیده‌است.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، رضا پدیدار با بیان اینکه در حال به حداکثر رساندن تولیدات نفت خود است و زیربناهای صادراتی افزایش تولیدات را نیز فراهم کرده‌است، افزود: بر اساس هدفگذاری دولت عراق، این کشور تا پایان سال 2020 میلادی تولید نفت را به 6.2 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد داد و تا سال 2023 نیز سقف تولید نفت در این کشور به 9 میلیون بشکه در روز می‌رسد.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در عین حال به گزارش دیگری اشاره کرد که حکایت از کاهش میزان تولیدات نفت اوپک که به گفته وی، طی دست‌کم 17 سال گذشته بیشترین میزان کاهش را نشان می‌دهد.

به گفته پدیدار، آمارها نشان می‌دهد که میزان تولیدات نفت کشورهای اوپک به 28 میلیون و 480 هزار بشکه در روز رسیده است و این در حالی است که دبیرکل این سازمان بزرگ نفتی به تازگی اعلام کرده‌است که گزینه کاهش بیشتر تولید نفت به میزان 1.2 میلیون بشکه در روز روی میز کشورهای عضو اوپک قرار دارد.

وی در عین حال تصریح کرد که برخی پیشنهادهای این سازمان از کاهش 1.8 میلیون بشکه در روز نیز حکایت دارد.

رییس کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران همچنین به گزارش دیگری اشاره کرد که بر اساس آن، صادرات نفت ایالات متحده آمریکا رکورد تازه‌ای را به ثبت رسانده و با افزایش 1.8 میلیون بشکه در روز، میزان تولیدات نفت این کشور از مرز 13.5 میلیون بشکه در روز فراتر خواهد رفت.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر