در مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران برگزار شد

کارگاه آموزشی ضمانت‌های بانکی و چالش‌های حقوقی آن

تاريخ 1398/07/29 ساعت 14:37

مرکز آموزش اتاق بازرگانی تهران، که کارگاه‌ها و نشست‌های مختلف آموزشی برای فعالان اقتصادی و اعضای اتاق برگزار می‌کند، در تازه‌ترین نشست خود، به مساله چالش‌ ضمانت‌نامه‌های بانکی پرداخته است.

کارگاه آموزشی ضمانت‌های بانکی و چالش‌های حقوقی آن، با حضور جمعی از صاحبان کسب‌وکار، فعالان اقتصادی، وکلا و مدیران شرکت‌های خصوصی در مرکز داوری اتاق تهران و با حضور ساناز یوسفی، از وکلای فعال در حوزه دعاوی بانکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، این جلسه به دنبال سلسله نشست‌های مرکز داوری با هدف آشنایی بنگاه‌های اقتصادی با مسائل حقوقی مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی برپا شد و طی آن بازرگانان و تجار با چالش‌های حقوقی ضمانت‌نامه‌های بانکی به عنوان یکی از تضامین پرکاربرد و مورد استفاده در معاملات تجاری داخلی و بین‌المللی، آشنا شدند و آخرین دستورالعمل‌های شورای پول و اعتبار در این حوزه از سوی سخنران این همایش مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

یوسفی در این نشست هم‌چنین به تشریح روابط حقوقی طرفین ضمانت‌نامه‌های بانکی و حقوق و تعهدات هریک از طرفین در این رابطه پرداخت و ضمن توضیح انواع ضمانت‌نامه‌ها به چالش‌های حقوقی منبعث از قرارداد پایه بین ضمانت خواه و ذی‌نفع اشاره کرد.

در پایان این نشست سه ساعته، حاضران سوالات خود را مطرح کردند و از سوی سخنران جلسه به آن پاسخ داده شد.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر