رئیس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق تهران خبر داد

همکاری وزارت نفت و اتاق تهران برای تایید شرکت‌های کوچک و متوسط حوزه انرژی

تاريخ 1398/08/01 ساعت 16:07

رضا پدیدار، رئیس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق تهران، از تدوین فهرستی از شرکت‌های کوچک و متوسط ایرانی و اخذ تاییدیه وزارت نفت برای معرفی این شرکت‌ها به بنگاه‌های همتای اروپایی برای همکاری خبر داد.

در جریان دیدار وزیر نفت و مدیران و فعالان بخش خصوصی، که با محور بررسی مشکلات بخش خصوصی برگزار شد، مساله همکاری بنگاه‌های کوچک و متوسط ایرانی و اروپایی در حوزه انرژی نیز توسط رئیس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق تهران مطرح و مقرر شد فهرست تهیه شده توسط اتاق تهران به تایید وزارت نفت نیز برسد.

به گفته رضا پدیدار، برای حفظ و توسعه همکاری شرکت‌های ایرانی و اروپایی در حوزه‌هایی مانند انتقال دانش فنی، بیش از یکصد شرکت کوچک و متوسط اروپایی در حوزه انرژی در اثنای رفت و آمد هیات‌های تجاری شناسایی شدند و در مذاکراتی که صورت گرفت، حداقل 32 شرکت اروپایی اعلام آمادگی کردند که با وجود شرایط سخت تحریم با شرکت‌های ایرانی در حوزه انرژی همکاری داشته باشند.

رضا پدیدار در گفت‌وگو با روابط عمومی اتاق تهران افزود: این شرکت‌های اروپایی برای همکاری و مشارکت در حوزه‌های مختلف به‌ویژه انتقال دانش فنی به شرکت‌های ایرانی که در حال انجام پروژه هستند اعلام آمادگی کردند و تنها خواسته‌شان این بود که شرکت‌های ایرانی مورد تایید وزارت نفت هم باشند.

او افزود: در اتاق تهران با همکاری کمیسیون انرژی و محیط زیست و معاونت امور بین‌الملل فهرستی از شرکت‌های ایرانی فعال تهیه شده که بالغ بر 1000 شرکت را در برمی‌گیرد. در جریان دیدار وزیر نفت و فعالان بخش خصوصی، این مساله با آقای زنگنه در میان گذاشته شد و ایشان هم نظر مثبتی روی این مساله داشتند و عنوان کردند که این فهرست توسط وزارت بررسی و مورد تایید قرار گیرد تا شکل‌گیری رابطه تسهیل شود.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران این اتفاق را رویدادی مهم در حوزه همکاری‌های خارجی شرکت‌های فعال حوزه انرژی خواند و از اهمیت اجرایی شدن آن در دوره تحریم گفت. پدیدار هم‌چنین تاکید کرد که با توجه به تمرکز ایالات متحده روی همکاری شرکت‌های اروپایی با شرکت‌های ایرانی، این فهرست‌ها منتشر نمی‌شود اما اثرگذاری آن در حوزه‌های مختلف مشاوره، پیمانکاری و توسعه پروژه‌هایی که توسط شرکت‌های ایرانی در حال انجام است، قابل اعتنا خواهد بود.

قابل ذکر است در دیدار وزیر نفت و فعالان بخش خصوصی، بیژن زنگنه با حرفه‌ای خواندن تشکل‌های حوزه انرژی از فعالیت آنها در شرایط تحریم ابراز رضایت کرد.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر