کارآفرینان به مسیر خود ادامه می دهند

جک ما هم چنان ثروتمندترین چینی جهان است

تاريخ 1398/08/18 ساعت 15:26

ثروت ثروتمندان چینی 20 درصد در سال 2019 رشد کرده است.

جک ما، بنیان گذار علی بابا، برای دومین سال پیاپی، جایگاه اول را در فهرست فوربز از میلیونرها و میلیاردهای چینی کسب کرد.  ثروث جک ما از 34.6 میلیارد دلار در سال 2018 به 38.2 میلیارد دلار در سال جاری میلادی رسیده است. به نوشته فوربز، بیش از نیمی از کسانی که برای تهیه این فهرست بررسی شده اند، شاهد افزایش ثروت خود در یک سال گذشته بودند درحالیکه ثروت یک چهارم آن ها هم کاهش یافته است.

راسل، فلانری، سردبیر فوربز می گوید:«شاید رشد اقتصادی چین کاهش پیدا کند، اما کارآفرینان باهوش چینی به مسیر خود برای راه اندازی کسب وکارها و به دست آوردن ثروت بیشتر ادامه می دهند».

چشم انداز اقتصاد چین در نظر سرمایه گذاران به شدت تحت تاثیر جنگ تجاری این کشور با ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است. از سوی دیگر رشد اقتصاد داخلی هم کند شده است. با این وجود براساس برآوردهای فوربز، کل دارایی 400 نفر از ثروتمندان چینی در سال جاری میلادی به بیش از 1.29 تریلیون دلار رسیده درحالیکه در سال گذشته میلادی، 1.06 تریلیون دلار بوده است. این یعنی ثروت ثروتمندان چینی 20 درصد در سال 2019 رشد کرده است. از سوی دیگر 60 میلیارد دیگر به فهرست فوربز اضافه شده اند. نفر دوم در فهرست فوربز، پونی ما هائوتنگ،  از هولدینگ تنسنت است. ارزش دارای یاو به 36 میلیارد دلار رسیده است.

سومین ثروتمند چینی، رییس گروه Evergrande فعال در زمینه املاک در چین است. دارای این شخص به 27.7 میلیارد دلار رسیده است. نفر چهارم، سان پیایونگ، رییس شرکت دارویی  Jiangsu Hengrui که ثروت او به 25.8 میلیارد دلار می رسد.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر