رئیس اتاق تهران با هیات اعضا اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم شمال چین دیدار کرد

همکاری میان تشکل‌های بازرگانی ایران و چین در اولویت اتاق تهران

تاريخ 1398/08/22 ساعت 12:24

خوانساری:زمینه‌ها و ظرفیت‌های همکاری‌های اتاق تهران با نهادها، سازمان‌ها و تشکل‌های اقتصادی و تجاری چین و همچنین اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین بسیار گسترده است

مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران که در راس هیاتی از فعالان بخش خصوصی و مدیران دولتی برای توسعه همکاری‌ها اقتصادی بین ایران و چین و ارتباط عمیق‌تر بخش خصوصی دو کشور عازم پکن پایتخت چین شده است، با فعالان اقتصادی ایرانی مقیم شمال چین دیدار کرد. در این نشست صمیمانه که اعضای هیات مدیره و جمعی از فعالان اقتصادی عضو اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم شمال چین در پکن حضور داشتند درباره تقویت همکاری بیشتر اتاق تهران با فعالان اقتصادی ایرانی که در چین مستقر هستند، گفت‌وگو شد و راهکارهای توسعه تجارت ایران و چین موردبررسی قرار گرفت.

مسعود خوانساری رئیس اتاق تهران در این نشست با اشاره به روابط گسترده اقتصادی و تجاری ایران و چین، توسعه همکاری میان تشکل‌های بازرگانی دو کشور را از اولویت‌های اتاق تهران عنوان کرد و هدف سفر هیات اتاق تهران به چین را بررسی راه‌های تعمیق این مناسبات عنوان کرد.

او با تشریح توانمندی‌ها و قابلیت‌های و جایگاه اتاق تهران در اقتصاد ایران با حدود 20 هزار عضو فعال در کلیه زمینه‌های اقتصادی از جمله کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، گفت: ظرفیت‌های همکاری‌های اتاق تهران با نهادها، سازمان‌ها و تشکل‌های اقتصادی و تجاری چین و همچنین اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین بسیار گسترده است و ارتباط مستمر میان اتاق تهران به‌ویژه کمیسیون‌های تخصصی اتاق تهران با کارگروه‌های تخصصی اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم پکن می‌تواند به توسعه روابط اقتصادی ایران و چین و همچنین تسهیل تجارت بین دو کشور و فعالیت بیشتر فعالان اقتصادی ایرانی مقیم چین منجر شود.

 

حسن توانا، رییس اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم شمال چین، نیز در این نشست طی گزارشی چگونگی شکل‌گیری تشکل بازرگانی ایرانیان مقیم چین و ساختار اتاق منطقه شمال به مرکزیت پکن را تشریح و گزارشی از عملکرد دوازده‌ساله این اتاق را ارائه داد. او با اشاره به آشنایی فعالان اقتصادی ایرانی مستقر در چین با فرهنگ و زبان این کشور و شناخت قوانین تجارت و بازرگانی و تحولات اقتصادی چین، گفت: اعضای اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم شمال چین ارتباطات تنگاتنگی با تشکل‌های بازرگانی، صنایع مختلف و تولیدکنندگان چینی دارند که می‌تواند در توسعه همکاری تجاری ایرانی با طرف‌های چینی نقشی بسیار سازنده داشته باشد. ما به‌عنوان اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم شمال چین این آمادگی را اعلام می‌کنیم تا با ایجاد سازوکاری طبق توافق طرفین روابط و همکاری‌های مستمری با اتاق تهران داشته باشیم.

در این جلسه فریال مستوفی رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران، حسین جعفری رییس انجمن خودروهای سنگین استان تهران، مهرداد توکلی نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم شمال چین و مجید شماعی‌زاده دبیرکل اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم شمال چین گزارش‌هایی از قابلیت‌ها و فعالیت‌های تشکل‌های خود و زمینه‌های همکاری‌ها ارائه دادند.

 

در ادامه این جلسه هیات اعزامی اتاق تهران به ریاست رئیس اتاق تهران با فعالان اقتصادی ایرانی و اعضا اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم شمال چین درباره همکاری‌ها در بخش‌های نمایشگاهی، گردشگری، اعزام گروه‌های تجاری چینی به ایران، تشکیل گروه‌های مشترک، برگزاری نشست‌های دوره‌ای به‌ویژه میان کمیسیون‌ها و کارگروه‌های تخصصی، بسترسازی و معرفی کالاهای ایرانی و نیز کسب‌وکارهای نوین و استارت‌آپ‌ها به تبادل اطلاعات پرداختند.

گزارش تصویری سفر هیات تجاری اتاق تهران به چین (پکن)

گزارش تصویری سفر هیات تجاری اتاق تهران به چین (شانگهای)


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر