با حمایت اتاق بازرگانی تهران و اجرای سندیکای صنعت برق انجام شد

تدوین نقشه‌راه توسعه صادرات تجهیزات و خدمات مهندسی صنعت برق ایران

تاريخ 1398/10/08 ساعت 13:26

نمایندگان بخش خصوصی به همراه نمایندگان دولتی از وزارت نیرو،سازمان توسعه تجارت، صندوق ضمانت صادرات و شرکت توانیر در یک نشست تخصصی و کارشناسی در اتاق بازرگانی تهران، نتایج اولیه یک طرح پژوهشی در مورد توسعه صادرات برق و تجهیزات وابسته به این صنعت را مورد بررسی قرار دادند.

در نشستی که در اتاق تهران برگزار شد، سندیکای صنعت برق ایران از طرح پژوهشی توسعه صادرات تجهیزات و خدمات مهندسی در صنعت برق، رونمایی کرد. این طرح پژوهشی با حمایت اتاق تهران و نظارت معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران صورت گرفته ‌است و در آن، نقشه راه و برنامه راهبردی توسعه صادرات صنعت برق کشور تدوین شده ‌است.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در نشستی که برای بررسی اولیه این طرح در محل اتاق تهران برگزار شد و ریاست آن را مریم خزاعی معاون بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران برعهده داشت، مدیران و پژوهشگران سندیکای صنعت برق به تشریح این طرح مطالعاتی پرداختند و در جمعی که صاحبان کسب‌و‌کار و بنگاه‌های صنعت برق و تجهیزات وابسته به این بخش نیز حضور داشتند، این دستاورد پژوهشی را مورد نقد و ارزیابی قرار دادند.

در این مطالعه، وضعیت صنعت برق در ایران و چند کشور منتخب و نیز بازارهای هدف صادراتی مورد بررسی قرار گرفته و با تحلیل موانع و فرصت‌های صادراتی و ضوابط و مقررات جاری صنعت برق کشور، راهکارهای توسعه صادرات کالا و تجهیزات برقی و خدمات فنی و مهندسی تببین و شناسایی شده ‌است.

بر اساس این طرح، چندین سناریو برای توسعه صادرات کالا و خدمات برقی کشور به دست آمده‌ و پیش‌بینی شده ‌است که با اصلاحات در محیط صادرات بخش برق، صادرات این بخش طی مدت پنج سال به رقم 3 میلیارد دلار در سال برسد.

اتاق بازرگانی تهران با حمایت از تدوین طرح پژوهشی توسعه صادرات تجهیزات و خدمات مهندسی در صنعت برق، قصد دارد با کمک سندیکای صنعت برق ایران و نظرخواهی از فعالان بخش‌خصوصی این حوزه، توصیه‌های سیاستی مرتبط با توسعه صادرات صنعت برق کشور را استخراج و در اختیار دولت قرار دهد.

این طرح پژوهشی پس از بررسی بازخوردها و پیشنهادات کارشناسان و انجام اصلاحات نهایی، از سوی اتاق بازرگانی تهران، منتشر خواهد شد.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر