معاون درمان بیمارستان بازرگانان اتاق بازرگانی تهران خبر داد

احیای قلبی بیمار مرگ مغزی در بیمارستان بازرگانان

تاريخ 1398/10/11 ساعت 15:30

حامد ستاری، معاون درمان بیمارستان بازرگانان از احیای قلب و ارگان‌های حیاتی یک مصدوم مرگ مغزی در این بیمارستان و اقدام نیکوکارانه خانواده این فرد برای اهدای عضو به بیماران نیازمند پیوند خبر داد.

 بیمارستان بازرگانان که با مدیریت اتاق بازرگانی تهران، در حال گسترش و توسعه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم پایتخت است و چندی قبل با استفاده از تلاش و توان کادر درمانی توانسته بود جان کودکی را از مرگ برهاند، در آستانه روز پرستار نیز در اقدامی فوری و تخصصی قلب یک مصدوم را که دچار مرگ مغزی شده بود احیا کرد؛ اگر چه مصدوم خود به زندگی بازنگشت اما با اقدام نیکوکارانه خانواده او، شرایط بهبودی برای بیماران نیازمند به پیوند عضو فراهم شد.

معاون درمان بیمارستان بازرگانان با اعلام این خبر توضیح داد: چندی پیش، اورژانس تهران، بیماری را به بخش اورژانس و فوریت‌های پزشکی بیمارستان بازرگانان انتقال داد که متعاقب تصادف در بزرگراه دچار ضربه شدید مغزی شده بود. پس از ورود مصدوم به اورژانس، بلافاصله پزشک و پرسنل کادر درمانی اقدامات احیای بیمار را شروع کردند.

حامد ستاری در گفت‌وگو با روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران گفت: با توجه به وضعیت وخیم بیمار شواهد بالینی دال بر عملکرد مغزی مصدوم مشاهده نمی‌شد. با این وجود کادر پزشکی موفق شد قلب مصدوم را احیا کند و مصدوم به بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) منتقل شد. در بخش ویژه طی یک هفته، کادر مجرب و حاذق پزشکی و درمانی توانستند قلب و سایر ارگان‌های حیاتی بیمار را طی اقدامات بالینی و پزشکی فوق‌العاده و کم‌نظیری به حیات برگردانند.

ستاری با اشاره به اینکه با سپری شدن از زمان مرگ مغزی، ارگان‌های حیاتی به سوی عدم کارایی پیش می‌روند، توضیح داد که ارگان حیاتی بیمار طی پروسه‌ای پیچیده به صورت مصنوعی زنده نگاه داشته شد تا برای اهدا مورد استفاده قرار گیرد. او افزود: با توجه به فداکاری و گذشت خانواده مصدوم و منش ایثارگرانه آنان، مصدوم جهت اهدای عضو به بیماران نیازمند پیوند عضو، به بیمارستان مسیح دانشوری منتقل شد.

ستاری با عرض تسلیت به خانواده مصدوم، اقدام آنان در اهدای زندگی به سایر بیماران نیازمند اهدای عضو ستود و از تلاش کادر درمانی و پزشکی بیمارستان بازرگانان برای انجام کاری کم‌نظیر در احیای اعضای حیاتی فرد، تقدیر کرد.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر