معاون کسب‌و‌کار اتاق بازرگانی تهران خبر داد

پیشنهاد عضویت نماینده اتاق تهران در کمیته تعیین مشاغل سخت ‌و ‌زیان‌آور

تاريخ 1398/10/14 ساعت 11:29

پیشنهاد اتاق بازرگانی تهران مبنی بر حضور نماینده اتاق‌های بازرگانی استانی در کمیته اصلاح و بازنگری آیین‌نامه مشاغل سخت و زیان‌آور، در کمیته‌ای در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی و نتیجه نهایی به هیات وزیران ارسال خواهد شد.

 به دنبال پیشنهاد اتاق تهران مبنی بر عضویت نمایندگان این اتاق در کمیته‌های بدوی و تجدیدنظر تعیین مشاغل سخت و زیان‌آور، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی نامه‌ای به اتاق تهران، از بررسی این پیشنهاد و ارسال آن به هیات وزیران جهت تصویب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در همین رابطه هومن حاجی‌پور معاون کسب‌و‌کار اتاق تهران با اشاره به اینکه درخواست عضویت نمایندگان اتاق تهران در کمیته‌های بدوی و تجدیدنظر تعیین مشاغل سخت و زیان‌آور، اواخر سال گذشته طی نامه‌ای از سوی رییس اتاق تهران به معاون اول رییس‌جمهور مطرح شد، افزود: این تقاضا از سوی معاون اول جهت بررسی و اقدامات لازم در اختیار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفت و طبق بررسی‌های به عمل آمده، مقرر شد این پیشنهاد طی جلسات کارشناسی در این وزارتخانه و با حضور نمایندگانی از وزارت کار، وزارت بهداشت، سازمان تامین اجتماعی و نیز نمایندگان تشکل‎های کارگری و کارفرمایی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

حاجی‌پور افزود: طبق اعلام کتبی معاون روابط کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به اتاق تهران، در صورت تایید این پیشنهاد در کارگروه مربوطه، این طرح به منظور تصویب به هیات وزیران ارجاع خواهد شد.

 

اواخر سال گذشته بود که اتاق تهران نامه‌ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نوشت و درخواست کرد نماینده اتاق بازرگانی استانی در ترکیب اعضای کمیته‌های بدوی و تجدیدنظر استان با موضوع اصلاح بندهای (الف) و (ب) ماده 8 آیین‌نامه مشاغل سخت و زیان‌آور قرار گیرد. این نامه توسط اسحاق جهانگیری با دستور «جهت بررسی و اقدام لازم» به محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شد. در نهایت حاتم شاکری، معاون وزیر، در پاسخ به این نامه اعلام کرد که موضوع حضور نماینده اتاق بازرگانی، با توجه به این که اصلاح و بازنگری آیین‌نامه مشاغل سخت و زیان‌آور در دستورکار شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی قرار دارد، در جلسات کارشناسی بررسی خواهد شد و در صورت تایید این مساله برای تصویب نهایی به هیات وزیران ارسال می‌شود.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر