اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار می‌کند

کارگاه و دوره آموزشی اداره تشکل چابک و آشنایی با رویه صادرات قطعی کالا

تاريخ 1398/11/23 ساعت 11:40

موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران (ITEEC) یک دوره آموزشی با عنوان «آشنایی با رویه صادرات قطعی کالا و قوانین برگشت ارز حاصل از صادرات به کشور» و یک کارگاه آموزشی با عنوان «اصول اداره یک تشکل چابک» برگزار ‌می‌کند.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تداوم برنامه‌های آموزشی خود در نیمه دوم سال، برنامه‌های متنوع و پرباری برای اسفند ماه تدوین کرده است که شامل کارگاه‌ها و دوره‌ها و سمینارهای مختلفی است که برنامه برگزاری آنها از طریق سایت اتاق تهران و سایت موسسه آموزش اتاق تهران به اطلاع اعضا و فعالان اقتصادی می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران به نقل از موسسه آموزش، اخیرا یک دوره آموزشی در حوزه صادرات کالا و نحوه بازگشت ارز حاصل از آن و یک کارگاه آموزشی در حوزه اداره یک تشکل اقتصادی بخش خصوصی، در فهرست برنامه‌های آموزشی اتاق قرار گرفته است که به شرح اطلاعات زیر است.

 

آشنایی با رویه صادرات قطعی کالا

با توجه به صدور بخشنامه‌های متعدد و تغییرات پی در پی ضوابط صادرات و واردات کالاها در سال‌های 1397و 1398 موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران با برگزاری یک دوره آموزشی در نظر دارد اطلاعات فعالان اقتصادی از این ضوابط و مقررات را به روزرسانی کند.

دوره آموزشی «آشنایی با رویه صادرات قطعی کالا و قوانین برگشت ارز حاصل از صادرات به کشور» از 12 اسفند ماه آغاز شده و دوشنبه‌ها و چهارشنبه‌ها از ساعت 16 تا 20 برگزار ‌می‌شود. تدریس این دوره آموزشی 12 ساعته را ساسان خدایی بر عهده دارد.

آشنایی با فرآیند گام به گام صادرات، آشنایی با گروه‌بندی کالاهای وارداتی، آشنایی با سامانه نیما (نظام یکپارچه معاملات ارزی)، شیوه‌های مجاز بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال 98، نحوه تامین ارز واردات کالاهای غیراساسی (گروه2) از محل ارز بانکی نیمایی و نحوه تامین ارز واردات کالاهای غیراساسی (گروه 2) از محل ارز حاصل ارز صادرات جزو سرفصل‌های این دوره تعیین شده است.

 

کارگاه آموزشی اصول اداره یک تشکل چابک

موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق بازرگانی تهران در تداوم دوره‌های آموزشی خود برای توانمندسازی تشکل‌های بخش خصوصی، یک کارگاه آموزشی برای اصول اداره یک تشکل چابک برگزار می‌کند. این کارگاه آموزشی یک روزه در 28 بهمن ماه از ساعت 14 الی 18 برگزار ‌می‌شود. موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران در این کارگاه، دبیران تشکل‌های اقتصادی عضو اتاق را مخاطب قرار داده است.

در این کارگاه آموزشی تعاریفی از تشکل چابک ارائه شده و در مورد مولفه‌های اصلی در تشکل چابک، ضرورت‌ها و مزایای تشکل چابک در ایران، ابزارها و روش‌های چابکی در تشکل‌ها، ضعف‌ها و قوت‌های چابکی در تشکل‌ها و نمونه‌های موفق از تشکل‌های چابک در ایران بحث و بررسی صورت ‌می‌گیرد. هدایت این دوره را نیز آقایان علی‌رضا سیاسی‌راد و ابوالفضل وطن‌پرست بر عهده خواهند داشت.

 

علاقمندان به شرکت در این دوره و کارگاه آموزشی می‌توانند با تکمیل و ارسال فرم ثبت‌نام به آدرس ایمیل Edu@tccim.ir  آمادگی خود را برای حضور اعلام کنند. ضمن این که امکان ثبت‌نام به صورت آنلاین نیز از طریق سایت اتاق تهران نیز فراهم است.

هم‌چنین مخاطبان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 88107732 و 88107723 تماس بگیرند. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت حضور در این دوره و کارگاه با متقاضیانی است که زودتر ثبت‌نام خود را تکمیل و نهایی کنند.

 

دریافت فرم ثبت‌نام دوره آموزشی صادرات قطعی کالا

دریافت فرم ثبت‌نام کارگاه آموزشی اصول اداره تشکل چابک

کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام آنلاین

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر