افزایش قیمت زمین، کاهش قیمت مسکن را می بلعد؟

قیمت زمین 86 درصد رشد کرد

تاريخ 1398/11/27 ساعت 10:57

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 1.4 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 31.1 درصد، افزایش داشته است.

مرکز آمار، نتایج طرح اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در شهر تهران در پاییز ۱۳۹۸ را منتشر کرد. طبق این گزارش، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۸۷۳۳۰ هزار ریال با میانگین مساحت ۲۴۵ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل 0.4 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 86.3 درصد افزایش داشته است.

این گزارش همچنین نوشت: متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 136047 هزار ریال با میانگین مساحت 86 مترمربع و متوسط عمر بنای 11 سال بوده است که نسبت به فصل قبل 0.6 درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 44.8 درصد، افزایش داشته است.

 

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 441470 ریال با میانگین مساحت 80 مترمربع و متوسط عمر بنای 14 سال بوده است که نسبت به فصل قبل 1.4 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 31.1 درصد، افزایش داشته است.

 

 

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر