رشد ۳.۶ درصدی قیمت نهاده‌های ساختمانی تهران در بهار ۹۹

تاريخ 1399/04/11 ساعت 12:03

مرکز آمار اعلام کرد نرخ تورم نهاده‌های ساختمانی شهر تهران در بهار امسال معادل ۳۱.۹ درصد بوده است و نسبت به زمستان گذشته ۳.۶ درصد افزایش داشته است.

منبع: ایرنا

مرکز آمار قیمت نهاده‌های ساختمانی شهر تهران در بهار امسال را اعلام کرد. براساس این گزارش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در بهار ١٣٩٩ به عدد ۵۳۶.۵ رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل (که معادل ۴۵۷.۴ بود)، ١٧.٣ درصد افزایش داشته است.

درصد تغییرات میانگین شاخص چهار فصل منتهی به بهار ۹۹ نسبت به میانگین شاخص چهار فصل منتهی به بهار سال گذشته معادل ۲۹.۳ درصد بوده و نسبت به چهار فصل منتهی به زمستان ٥.٨ واحد درصد کاهش را نشان می‌دهد.

همچنین در بهار ١٣٩٩ شاخص قیمت گروه «خدمات» با ۲۵.۸ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیشترین تاثیر را در شاخص کل داشته است.

گروه «سیمان، بتن، شن و ماسه» با ١٩.١ درصد و گروه « آهن آلات میلگرد پروفیل درب و پنجره و نرده» با ١٠.٨ درصد افزایش به ترتیب رتبه‌های بعدی تاثیرگذاری در افزایش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران داشته‌اند.

همچنین از بین تمامی گروه‌ها، گروه «شیشه »، با ١٤ درصد، گروه «نقاشی ساختمان» با ٨.١ درصد و گروه «گچ و گچ‌کاری» با ١٩.٦ درصد افزایش نسبت به فصل قبل کمترین تاثیر در افزایش شاخص کل را نشان می‌دهند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر