بدهی دولت به تأمین اجتماعی بزودی پرداخت می‌شود

تاريخ 1399/04/17 ساعت 11:13

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران از افزایش 11 برابری سرمایه بانک رفاه کارگران خبر داد و گفت: قرار شد بخشی از بدهی مسجل‌شده دولت به تأمین اجتماعی پرداخت شود.

منبع: فارس

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در حاشیه وبینار بین‌المللی تعاون در جمع خبرنگاران اعلام کرد: قرار شد بخشی از بدهی مسجل‌شده دولت به تأمین اجتماعی پرداخت شود که منتظر مصوبه هیأت دولت هستیم و میزان آن نیز بعد از تصویب در هیأت دولت مشخص می‌شود. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: با واگذاری 10 درصد از سهام شستا در بورس، ارزش بازار 10 درصد افزایش یافت و میزان ارزش بازار این شرکت نیز از 150 هزار میلیارد تومان به 260 هزار میلیارد تومان افزایش یافت. 

* افزایش سرمایه بانک رفاه از محل فروش سهام شرکت‌های تامین اجتماعی

شریعتمداری همچنین گفت: در 11 تیرماه 99 بزرگترین هلدینگ سیمانی کشور از زیرمجموعه‌های تأمین اجتماعی به ارزش 23 هزار میلیارد تومان عرضه اولیه شد که در این عرضه اولیه 4.5 میلیون نفر از هم‌وطنانمان شرکت کردند و به هر فرد تا سقف 500 هزار تومان سهام از بزرگترین هلدینگ سیمانی کشور رسید. 

وی گفت: منابع این عرضه اولیه صرف اقدامات زیربنایی می‌شود که یکی از اقدامات زیربنایی افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران است که سرمایه این بانک که در خدمت کارمندان و بازنشستگان تأمین اجتماعی قرار دارد، از 200 میلیارد تومان به 2 هزار و 200 میلیارد تومان افزایش می‌یابد و تسهیلاتی که به بازنشستگان پرداخت می‌شود نیز افزایش خواهد یافت. 

* پرداخت سالانه 50 میلیون تومان تسهیلات خرید به بازنشستگان

وی همچنین گفت: برای خدمات بهتر به بازنشستگان، بیمه‌های تکمیلی بازنشستگان توسعه پیدا می‌کند و باشگاهی برای بازنشستگان فراهم می‌شود که بازنشستگان بانک رفاه را از آن خود بدانند و مشکلات مالی آنها با تسهیلات این بانک برطرف شود. 

شریعتمداری این را هم گفت که براساس طرحی سالانه تا سقف 50 میلیون تومان تسهیلات خرید به بازنشستگان با اقساط 36 ماهه و سود 15 درصد اعطا می‌شود تا قشر بازنشسته شرایط مطلوب‌تری از نظر زندگی پیدا کنند.

* تلاش برای ارتقای حداقل حقوق بازنشستگان

وی همچنین گفت: قرار است با مصوبه هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی، امسال برای بار دوم برخی از موارد جنبی حقوق بازنشستگان را افزایش دهیم تا قدرت خرید بازنشستگان تقویت شود و این افزایش موارد غیر از حقوق بازنشستگان امسال برای دومین بار اجرا می‌شود.

وزیر تعاون همچنین گفت: در راستای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، تلاش برای ارتقای حداقل مصوبه بازنشستگان تأمین اجتماعی انجام می‌شود.

* دارایی‌های دولت در قبال بدهی‌ها به تامین اجتماعی واگذار می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: در پی دستور رئیس‌جمهور برای پرداخت بدهی‌های مسجل دولت به سازمان تأمین اجتماعی، این کار در دستور قرار گرفته و بخشی از دارایی‌های دولت در قبال بدهی به تأمین اجتماعی به این سازمان پرداخت می‌شود که میزان این بدهی بعد از مصوبه هیأت دولت اعلام می‌شود.

شریعتمداری همچنین در مورد کمک بیمارستان‌های تأمین اجتماعی به بیماران کرونایی گفت: بعد از بیماری کرونا، 27 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی زیرنظر تأمین اجتماعی بستری شدند و میزان فوتی‌های کرونایی در این بیمارستان‌ها به نسبت استاندارد کشور کمتر بوده است. 

* دعوت پیامک