با مصوبه هیات مقررات‌زدایی وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شد

اصلاح فرآیند صدور مجوز فروش محصولات پزشکی در فضای مجازی

تاريخ 1399/07/06 ساعت 13:55

در چهلمین نشست هیات مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌و‌کار، اصلاح فرآیند صدور مجوز سازمان نظام پزشکی و نیز اصلاح برخی رویه‌های مخل در فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای به تصویب رسید.

 به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، بر اساس مصوبات نشست اخیر هیات مقررات‌زدایی، سازمان نظام پزشکی کل کشور مکلف شد اطلاعات شناسنامه مجوز تبلیغات و انتشار آگهی‌های دارویی، مواد خوراکی و آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و امور پزشکی را در درگاه ملی مجوزهای کشور بارگذاری کند.

همچنین این سازمان مکلف شد، با همکاری اتحادیه کشوری کسب‌و‌کارهای مجازی و ذی‌نفعان بخش‌ خصوصی، طی مدت زمان یک ماه، فرآیند صدور مجوز مذکور را به نحوی تدوین کند که شرکت‌های پلتفرمی ابتدا تخصص و مجوزهای متقاضیان خواهان تبلیغ کالا و خدمات حوزه سلامت را احراز و سپس به صورت وب‌سرویس برای سازمان نظام پزشکی کل کشور ارسال کنند. این سازمان نیز مکلف شد این اطلاعات را ظرف مدت 2 روز کاری بررسی و نتیجه را به شرکت‌های پلتفرمی اعلام کند.

اصلاح برخی رویه‌های مخل در حوزه فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای از دیگر مصوبات جدید هیات مقررات‌زدایی بود. بر اساس این مصوبه، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف شد با همکاری اتاق اصناف ایران و اتحادیه کشوری صنف فروشگاه‌های زنجیره‌ای، ضابطه «حداقل متراژ» ثابت برای تمام رسته‌های شغلی را مورد بازنگری قرار دهد. همچنین این وزارتخانه ملکف شد که با همکاری اتاق اصناف ایران، طی مدت 15 روز برای واحدهای تولیدی کوچک با تنوعی از محصولات غیرهمگن که خواهان فروش محصولات خود در یک شعبه هستند، ضوابطی تدوین کند که به نحوی تمامی معافیت‌های تعریف شده برای واحدهای تولیدی، به این واحدهای کوچک نیز تعمیم داده شود.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر