در دیدار رئیس اتاق بازرگانی تهران و نمایندگان گروه‌های پزشکی بیمارستان بازرگانان مطرح شد

ارائه خدمات درمانی باکیفیت به عموم شهروندان

تاريخ 1399/12/06 ساعت 13:47

مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران در آستانه میلاد باسعادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) با حضور در بیمارستان بازرگانان اتاق با نمایندگان گروه‌های پزشکی دیدار و بر تامین نیازها و رفع مشکلات موجود در این مرکز درمانی تاکید کرد. در این نشست اعلام  شد که هدف بخش خصوصی از نوسازی این بیمارستان و تامین تجهیزات آن ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در بالاترین سطح کیفی به عموم شهروندان است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران در نشستی صمیمانه با نمایندگان گروه‌های پزشکی بیمارستان بازرگانان روند ارائه خدمات و تحولات ایجاد شده در بیمارستان بازرگانان را مورد بحث و تبادل‌نظر قرار دادند. در این نشست که رئیس و مدیر درمان بیمارستان حضور داشتند، نمایندگان گروه‌های پزشکی بیمارستان از همت اتاق بازرگانی تهران در حفظ شأن و توسعه این مرکز درمانی عمومی، چه از نظر بازسازی و نوسازی و چه از نظر تامین ملزومات و تجهیزات موردنیاز به عنوان میراثی ارزشمند و کارآ قدردانی کردند.

پزشکان در نشست با رئیس اتاق تهران، از وجود جو آرام و فضای دوستانه و قابل اعتماد در بیمارستان بازرگانان ابراز خرسندی کرده و اظهار داشتند  به‌عنوان مبلغ، دیگر همکاران خود در عرصه درمان را به همکاری بیشتر با بیمارستان بازرگانان ترغیب می‌کنند و تلاش دارند برای بیمارانی که به این مرکز درمانی مراجعه می‌کنند، اعتماد و اطمینان کامل از ارائه خدمات و روند درمان به‌وجود بیاورند. نتیجه این که برابر آمار موجود از نظرسنجی‌های صورت گرفته، میزان رضایتمندی بیماران از خدمات ارائه شده و تیم پرستاری مجرب در سطح بسیار خوبی است،

هم‌چنین در این دیدار گزارشی از تعداد و تنوع اعمال جراحی انجام شده در بیمارستان بازرگانان به‌ویژه عمل‌های جراحی فوق‌تخصصی و منحصربفرد ارائه و اعلام شد که کادر پزشکی و امکانات موجود در بیمارستان قابلیت انجام کلیه اعمال جراحی را دارد. ضمن این که در راستای کمک به اقشار نیازمند، بعضی از اعمال جراحی پیشرفته با هزینه‌ای بسیار نازل حتی تا 10 درصد هزینه دیگر مراکز درمانی، در بیمارستان بازرگانان در حال انجام است. خوشبختانه تجهیزات تهیه شده برای بیمارستان بازرگانان روی موفقیت اعمال جراحی تأثیر قابل توجهی گذاشته است.

پزشکان بیمارستان بازرگانان اتاق تهران هم‌چنین مواردی را که با رفع و رجوع آنها سرویس‌دهی و خدمات‌رسانی بیمارستان ارتقا پیدا می‌کند، در گفت‌وگو با مسعود خوانساری مطرح و به مواردی از جمله رسیدگی به وضعیت کسورات بیمه‌ای ، کمبود نیرو در حوزه پرستاری و بازنگری در حقوق و مزایای کادر پرستاری در مقایسه با دیگر مراکز درمانی ، اشاره کردند.

هم‌چنین درخواست تأمین تجهیزات لازم جهت گسترش و توسعه خدمات فوق‌تخصصی و کمبود تخت بستری برای بیماران داخلی نیز از سوی پزشکان بیمارستان مطرح و خواستار نظارت بیشتر برای بهبود عملکرد برخی بخش‌های واگذار شده ، شدند.

  در ادامه دکتر ناصر ایروانی‌منش، رئیس بیمارستان بازرگانان ضمن تشکر از زحمات و همراهی پزشکان و نیز قدردانی از حضور رئیس اتاق تهران به برخی موارد مطرح شده از سوی پزشکان اشاره و توضیحاتی ارائه کرد.  تأمین تجهیزات مورد نیاز به ترتیب اولویت، پرداخت به موقع حق‌الزحمه پزشکان، تغییرات سیستم HIS بیمارستان، حقوق و مزایای گروه پرستاری و اتاق عمل، مشکل تأمین نیروی انسانی، کسورات بیمه‌ای، واحدهای برون‌سپاری شده و ایجاد بخش‌های بستری جدید جهت تأمین تخت مورد نیاز بیمارستان از مواردی بود که ایروانی‌منش در سخنان خود به آنها اشاره کرد و برای نمایندگان گروه‌های پزشکی توضیح داد.

در بخش پایانی این دیدار نیز رئیس اتاق بازرگانی تهران ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع نمایندگان پزشکان بیمارستان، از خدمات گروه پزشکی تشکر کرد و خواستار تداوم جلسات هم‌اندیشی منظم بین پزشکان و کادر درمان با اتاق تهران و هیأت مدیره بیمارستان شد. مسعود خوانساری با اشاره به سرمایه‌گذاری فعالان بخش خصوصی و نیکوکاران در ارتقای تجهیزات بیمارستان و نوسازی آن ، تاکید کرد که این کار در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی بخش خصوصی و فراهم آوردن خدمات درمانی باکیفیت برای عموم مردم تهران انجام گرفته است که خوشبختانه با حضور پزشکان متبحر و کارآمد این هدف تا حدود زیادی محقق شده است.

او نقش نیروی انسانی کارآمد و افزایش انگیزه آنها را مورد تأکید قرار داده و اظهار امیدواری کرد که با ایجاد راهکارهای لازم تعداد نیروهای موردنیاز حوزه درمان ، تأمین و حقوق و مزایای آنها به حد متعارف برسد. مسعود خوانساری از رضایتمندی پزشکان از کار در بیمارستان بازرگانان تقدیر کرد و بر اطلاع‌رسانی و تبلیغات خدمات آنها تاکید کرد. او هم‌چنین عنوان کرد که به مسائل مطرح شده توسط نمایندگان گروه‌های پزشکی در جلسات هیات امنا و مدیره بیمارستان با هیات رئیسه اتاق تهران رسیدگی خواهد شد.

 

 

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر