بچه های شهر ری استارت آپ گردشگری سلامت راه اندازی کردند

به دنبال سهم 10 درصدی از گردشگری سلامت

تاريخ 1397/07/14 ساعت 10:20

هدف گذاری بنیانگذاران استارت آپ گردشگری سلامت آریامدتور رسیدن به سهم 10 درصدی از بازار گردشگری سلامت در ایران است

گردشگری یکی از حوزه های مهم راه اندازی استارت آپ ها در سال های گذشته در ایران بوده است و تاکنون در این زمینه 10 ها استارت آپ بزرگ و کوچک راه اندازی شده است که حتی تعدادی از آن ها می توان به جرات گفت ایده هایی کاملا شبیه هم و حتی کپی دارند اما در این بین افرادی هم هستند که دست به کارهایی جدید زده اند و اتفاقا همین تفاوت باعث شده که به موفقیت هایی دست پیدا کنند که استارت آپ « آریامدتور» یکی از آن هاست. استارت آپی در حوزه گردشگری سلامت که به دنبال جذب توریست های خارجی است که برای انجام انواع کارهای درمانی خود به دنبال کشوری ارزان با پزشکانی متخصص می گردد و در این بین ایران حتما شانس بالایی را دارد، به خصوص در شرایط کنونی که قیمت دلار و دیگر ارزهای خارجی در کشورمان بسیار رشد کرده است. در سایت مخصوص این استارت آپ نوشته شده:« آریامدتور پلت‌فرم گردشگری سلامت (مدیکال توریسم)، بستری برای جذب بیماران خارجی و معرفی آن‌ها به پزشکان و بیمارستان‌های با کیفیت ایرانی است. بیمارانی که به منظور دریافت خدمات پزشکی، درمانی و زیبایی به ایران سفر می‌کنند. آریا مدتور درکنار خدمات درمانی برای بیماران، خدمات اقامتی و گردشگری را نیز توسط تامین‌کنندگان فراهم آورده است. درحال‌حاضر بعضی از بیمارستان‌ها و پزشکان به‌صورت مجزا فعالیت‌هایی در جذب بیماران خارجی انجام می‌دهند، اما رقابت بالای بین‌المللی و پیچیدگی‌های بازاریابی در خارج از کشور سبب می‌شود این فعالیت‌های جزیره‌ای و تنها چندان موفقیت‌آمیز نباشد. درنتیجه لزوم یک سایت تخصصی برای معرفی حرفه‌ای خدمات دهنده‌های ایرانی در سطح جهان انکار ناپذیر است. ما در آریامدتور می‌کوشیم با تمرکز و استقاده از نیروهای متخصص بازاریابی دیجیتال، پتانسیل بالای ارائه‌ی خدمات پزشکی و زیبایی، ایران را به علاقه‌مندان به مدیکال‌توریسم نشان دهیم و همچنین با کمک آژانس‌های گردشگری، تسهیلاتی برای سفر آسان و با صرفه به ایران را مهیا کنیم.» مهم ترین خدماتی که این استارت آپ ارائه می دهد شامل معرفی مناسب بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و پزشکان ایرانی در سطح دنیا با هدف جذب بیماران خارجی و گردشگران سلامت و همچنین تسهیل ‌گری سفر به ایران برای بیماران خارجی با تعریف پکیج‌های متنوع سفر و با همکاری آژانس‌های گردشگری است. البته آن ها هیچ بیمارستان و یا کلینیکی ندارند و مستقیما خدمات پزشکی ارائه نمی‌کنند و فقط پزشکان و بیمارستان‌هایی که به مسافران خارجی خدمات می‌دهند را معرفی و تلاش می‌کنند بیماران راحت ‌تر پزشک و بیمارستان مورد نظرشان را انتخاب کنند.

استارت آپ آریامدتور را گروهی از بچه های جنوب تهران و شهرری راه اندازی کرده اند؛ افرادی که در دورانی که تعداد زیادی از استارت آپ های بزرگ ایرانی روزهای سختی را پشت سر می گذارند و حتی دست به تعدیل نیرو زده اند، توانسته اند؛ افراد زیادی را برای درمان و انواع عمل های جراحی زیبایی به ایران بیاورند و استارت آپ خود را رشد دهند. آن ها هم اکنون به گردشگران سلامت بیش از 50 کشور دنیا خدمات ارائه می دهند که شامل گرفتن ویزا، بلیت سفر، محل اقامت و از همه مهم تر معرفی و ارتباط دادن با پزشکان و روند درمان است. این استارت آپ هم اکنون دارای تیمی 30 نفره است و با افرادی در کشورهای مختلف به خصوص کشورهای همسایه هم همکاری می کند. بنیانگذاران این سایت اعلام کرده اند که سال گذشته (96) درآمد آن ها حدود یک میلیارد 200 میلیون دلار بوده و هدف آن ها این است که تا سه سال دیگر سهم 10 درصدی از بازار گردشگری سلامت ایران را به دست بیاورند. در سایت این استارت آپ می توانید فیلم های متعددی از گردشگران خارجی که برای درمان انواع بیماری ها و عمل های جراحی زیبایی به ایران سفر کرده اند را تماشا کنید، گردشگرانی از کشورهای اروپایی، استرالیا، کشورهای عربی و...

ایران یکی از کشورهای جهان است که خدمات درمانی در آن نسبت به بسیاری از نقاط جهان خیلی ارزان تر است و از همین رو برای بسیاری از بیماران صرفه اقتصادی دارد که راه درمان خود را در کشورما دنبال کنند. برای مثال یک عمل جراجی قلب که در اروپا و آمریکا با حدود 12 هزار دلار انجام می شود در ایران و بهترین بیمارستان با 60 میلیون تومان به پایان می رسد. البته در سال های گذشته فعالیت های متعددی در این حوزه صورت گرفته و حتی مراکز درمانی ویژه ای برای ارائه خدمات به بیماران خارجی در شهرهای مختلف مانند تهران، مشهد، شیراز، تبریز و... راه اندازی شده است.