ماسک، فیس بوک و دیگران

مهم ترین اخبار فناوری در سال 2018

تاريخ 1397/10/05 ساعت 13:26

ایلان ماسک، فیس بوک و ارزهای رمزنگاری بیشترین سهم از توییت های فناوری در سال 2018 را به خود اختصاص داده بودند. سی ان بی سی در گزارشی به مهم ترین اخبار این حوزه در سال 2018 پرداخته است.

 ژانویه

ماه خوب معامله ارزهای رمزنگاری شده از جمله بیت کوین. حتی سلبریتی هایی مثل پاریس هیلتون و جمی فاکس هم خرید ارزها راپیشنهاد کردند. ارز دیجیتال ریپل درست دوازده ماه پیش به 80 میلیارد دلار نزدیک شد. از آن زمان تاکنون بازار ارزهای رمزنگاری شده در سراشیبی قرار گرفته است. مجموع افت ارزش ارزهای رمزنگاری شده در این مدت 80 درصد محاسبه شده است.

فوریه

فیس بوک سال خوبی را پشت سر نگذاشت. سال 2018 ماه به ماه برای این شرکت بدتر هم شد. اما بدترین اتفاق در فضای مجازی برای فیس بوک زمانی رخ داد که جیم کری بازیگر، در توئیتی از این نوشت که سهام فیس بوکش را فروخته و صفحه اش در این شبکه اجتماعی راهم بسته است. چرا؟ به دلیل انتظار اطلاعات غلط پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016.

مارس

فورت نایت از بازی های جهانی در سال 2018 وضعت خوب داشت. البته هنوز مشخص نیست که اوج گرفتن یک بازی ویدئویی برای جهان فناوری چه معنی دارد. آیا جوانان و نوجوانان بازی هایی مثل فورت نایت را برای ارتباط در فضای مجازی انتخاب کرده اند؟  هنوز معلوم نیست.

آوریل

آقای زوکربرگ در این ماه به واشنگتن رفت. او باید در جمع قانونگذاران حاضر می شد و درباره استفاده از اطلاعات پس از یک دوره تحقیق و بررسی پاسخ می داد.

می

نت فیلیکس اعلام کرد که رییس جمهور سابق آمریکا باراک اوباما و همسرش میشل قراردادی با این شرکت برای تولید محتوا مضا کرده اند.

ژوئن

مایکروسافت بزرگترین معامله سال 2018 خود را انجام داد و گیت هاب را به ارزش 7.5 میلیارد دلار خرید.

جولای

ایلان ماسک سال پرهیاهویی در توییتر داشت. واکنش او درباره یک غواص بریتانیایی که در عملیات نجات 12 پسربچه تایلندی گرفتار در غار شرکت کرده بود، شایعاتی را برانگیخت.

اوت

در این ماه باز ماسک خبرساز شد. او اعلام کرد که تسلا را به ازای قیمت هر سهم 420 دلار واگذار می کند. او این خبر را در توییتر اعلام کرد که باعث شوکه شدن بازار و افت سهام تسلا شد.

سپتامبر

آخرین ماه سال 2018 موعد حذف الکس جونز و محتوای توطئه پردازانه اش از شبکه هایی مثل توئیتر، فیس بوک و یوتیوب بود.  جونز مستندساز است و اورا به تئوری پردازی توطئه در آمریکا می شناسند. او دولت آمریکا رابه ساختگی بودن فرود درماه و دست داشتن در حملات یازده سپتامبر متهم کرده است.