تخصیص کمک 10 میلیارد ریالی اتاق تهران به هموطنان آسیب‌دیده از سیل‌ در سیستان و بلوچستان

کاروان کمک‌های خیرخواهانه بخش‌خصوصی در راه جنوب شرق ایران

تاريخ 1398/11/02 ساعت 09:56

اتاق بازرگانی تهران با تخصیص کمک نقدی به بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل استان سیستان و بلوچستان، در فراخوانی از همه اعضای خود، تشکل‌ها، فعالان بخش خصوصی و نیکوکاران خواست تا با ارسال کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود در این امر انسان‌دوستانه مشارکت داشته باشند.

 با تصویب هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن‌ و ‌کشاورزی تهران، مبلغ 10 میلیارد ریال کمک نقدی به هموطنان آسیب‌دیده از سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان تخصیص یافت.

مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران، با اعلام این خبر عنوان کرد که اتاق بازرگانی تهران قصد دارد مرکزی برای گردآوری، هدایت و مصرف بهینه کمک‌های فعالان بخش خصوصی برای رسیدگی فوری به وضعیت هموطنان آسیب‌دیده از سیل در کوتاه‌مدت و مشارکت در روند بازسازی تخریب‌های صورت گرفته در آینده نزدیک باشد؛ همان‌طور که پیش از این، اقداماتی مشابه در رابطه با ارسال کمک و جبران خسارت‌های سیل گلستان در مناطق آق‌قلا و گمیشان انجام گرفت.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، تخصیص اعتبار 10 میلیارد ریالی به آسیب‌دیدگان سیل سیستان و ‌بلوچستان در حالی است که کاروان کمک‌های انسان‌دوستانه و خیرخواهانه اتاق بازرگانی تهران و تشکل‌های بخش خصوصی نیز در حال بارگیری است و این کاروان یکشنبه آینده راهی مناطق سیل‌زده در استان سیستان ‌و ‌بلوچستان می‌شود.

غلامرضا ملکی، مدیر امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق تهران، با اعلام اینکه تمامی کمک‌های گردآوری شده اتاق بازرگانی تهران، با محوریت و همکاری اتاق بازرگانی سیستان‌ و ‌بلوچستان، نهادهای امدادرسان مستقر در این استان و معتمدین محلی، در میان آسیب‌دیدگان ناشی از سیل اخیر توزیع خواهد شد، از آمادگی اتاق تهران برای دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی تشکل‌های عضو اتاق تهران، فعالان اقتصادی و خیرین و توزیع این کمک‌ها با حضور نمایندگان تشکل‌ها و نیکوکاران در میان سیل‌زدگان سیستان ‌و‌ بلوچستان خبر داد.

به همین منظور تمام اعضای اتاق بازرگانی تهران، تشکل‌ها، فعالان بخش خصوصی و خیرین و نیکوکاران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی ارسال کمک‌های خیرخواهانه خود، با واحد امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق تهران به شماره تلفن 88709283 تماس بگیرند.

اتاق تهران در حالی مشارکت در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان استان سیستان ‌و ‌بلوچستان را در پیش گرفته است که پیش از این نیز با توجه به لزوم ایفای مسئولیت اجتماعی خود، در امدادرسانی و کمک به مناطق سیل‌زده در استان‌های گلستان، لرستان، ایلام و همچنین منطقه زلزله‌زده در استان کرمانشاه که طی دو سال پیش خساراتی را به بار آورده بود، مشارکت کرد.