اتاق های شهرستان ها

»

 

 

هیئت رییسه اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن اردبیل

رئیس

حسین پیرموذن

نائب رئیس دوم

نائب رئیس اول

علی عبداللهیان

بهروز پورسلیمان

منشی

خزانه دار

حسن زرین قبا

عبدالرضا بیگناه

 

 

 

حسن عرشي مصطفي ارمكان

هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن اردبیل

 

 

عبدالرضا بيگناه

(حسین(بهنام پیرموذن

لطیف محسنی ججین

بهروز پور سلیمان

سید ناصر رئیس

عیسی شاهی زارع

حمید شمع یار

حسن زرین قبا

عباد قضایی نیار

حسن عرشی

علی بدالهیان باروق 

فرهاد صفری 

حسین وثوقی ایرانی

کمال فتحی بیطرف

 

مهدی وقار

محمد رضا حریری 

 

آدرس: اردبيل, اول شهرک کارشناسان-جنب ساختمان سازمان نظام مهندسی

صندوق پستی: 578-56135

تلفن: 3742001 (045)

فکس: 7742002 (045)

پست الکترونیکی: info@ard-ccim.ir

آدرس وب سایت: www.ard-ccim.ir

تاریخچه:

شهر اردبيل بيش از 1500 سال قدمت تاريخي دارد كه در نوشته مورخين از اين شهر تاريخي بسيار ياد شده است و به موجب اسناد معتبر تاريخي سابقه اين شهر به زمان اشكانيان مي‌رسد زيرا نام اردبيل در داستان ويس ورامين كه از آثار ادبيات مربوط به دوره اشكانيان مي‌باشد آمده است . بنا به روايت اوستا ، زردشت پيامبر ايراني در كنار رود «دائي تيا» كه امروزه ارس ناميده مي‌شود به دنيا آمده است . شاه اسماعيل براي تشكيل حكومت واحد ايراني از اردبيل قيام كرد و تمام ولايات را مطيع خود ساخت اين شهر به دارالمان و دارالارشاد مشهور است و از نظر اقتصادي و بازرگاني نيز اردبيل در مسير شاهراه تجارتي ايران و اروپا قرار داشت و ابريشم وارده از گيلان را از راه اردبيل به اروپا صادر مي‌كردند كه اين امر در پيشرفت اقتصادي و وضع درآمد مردم تأثير مهمي داشت .

تاورنيه سياح معروف فرانسوي مي‌نويسد : «اين شهر به دو جهت اهميت دارد يكي به واسطه تجارت ابريشم كه همسايه گيلان است و ديگري مقبره شيخ صفي الدين » از نظر تاريخي منطقه اردبي از قديم الايام يكي از مراكز مهم تحاري محسوب مي‌شده است . وجود كاروانسراهاي بزرگ و كوچك در گوشه و كنار شهر و بازارهاي سنتي حكايت از رونق و شكوفايي تاريخي دارد .

استان اردبيل به جهت داشتن حدود 400 كيلومتر مرز مشترك با كشورهاي تازه استقلال يافته سابق و دسترسي به بازارهاي آنها و همچنين به علت داشتن قابليت ها و پتانسيل هاي بالقوه صادراتي در زمينه هاي ختلف اعم از كشاورزي ، منسوجات ، صنايع دستي و غيره زمينه مناسبي جهت توسعه صادرات دارد .

با اين مقدمه بازرگان و بازرگاني و تاجر و تجارت در طول حيات اجتماعي بشر بانحاء مختلفه وجود داشته و امر تجارت قدمتي بقدمت حيات اجتماعي بشر را دارد و جامعه اردبيل نيز از اين امر مستثني نيوده ، ولي عوامل سياسي و جنگ و روابط بين المللي پيوسته در جريانات اقتصادي و بازرگاني شهرها و كشورها تأثر گذار است . با نگرش به سوابق و بررسي پيشينه امور ، اتاق بازرگاني و صنايع شعبه اردبيل به شرح زير تأسيس گرديده است .
از سال 1365 تأسيس اتاق بازرگاني از طرف چند نفر از بازرگانان و صاحبان صنايع و افراد دلسوز و آگاه كه به اهميت وجود اتاق واقف بودند درخواست شده است و در تاريخ 22/4/71 در جلسه متشكله در محل اجاره‌اي اتاق (طبقه دوم بازار اسلامبول اردبيل) با حضور مديران كل صنايع و بازرگاني و تعدادي از تجار و صاحبان صنايع اولين انتخابات هيأت مؤسسن برگزار مي‌گردد كه در نتيجه آقايان مشروحه زير:
1-آقاي حاج غفور شايان اصل
2-آقاي حاج حسين مراد جو
3-آقاي حاج سيد ناصر رئيسي
4-آقاي عبدالرضا بيگناه
5-آقاي الحاج فيض ا... وثوقي ايراني، بعنوان اعضاء هيأت مؤسس انتخاب مي‌شوند .

بعد از انتخابات در روز سه شنبه مورخ 23/4/71 با حضور نماينده مجلس و معاونت استانداري و مدير كل بازرگاني آذربايجان شرقي و رؤساي ادارات صنايع و بازرگاني اردبيل اولين محل به نام اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شهرست%

 


هیئت نمایندگان اتاق اردبیل
هیئت رئیسه اتاق اردبیل