اتاق های شهرستان ها

»

 

هیئت رئیسه اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن کاشان

رئیس

محمود تولایی

نائب رئیس دوم

نائب رئیس اول

عبدالرحیم مفیدی بیگدلی

سید علی دیانت

منشی

خزانه دار

سیدتقی حجازی

احمد فرهی

 

 

 

هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن  کاشان

 

 


محمود تولایی

مصطفی اصفهانیان

سیدرضا لاجوردی


عبدالرحیم مفیدی بیگدلی

خلیل افشاری

سید جواد سجادی

سیدتقی حجازی

رضا فرزانه

مهدی کارگرنژاد

سید علی دیانت 

محمد اسماعیل مرندی

 

احمد فرهی 

نرگس رحیم زاده

 

مسعود ابریشمی 

مرتضی محبوبی

 

 

آدرس: کاشان-میدان 15 خرداد، خیابان طالقانی، بلوار نماز

تلفن: 55452288-55457020 031

فکس: 55458070 031

پست الکترونیکی: kashanccim@gmail.com

نشانی اینترنتی: www.kashan-ccim.org

تاریخچه:

در حيطه بازرگاني و تجارت بدليل اينكه شهر كاشان حد فاصل استانهاي بزرگ مركزي ايران بوده از قديم الايام از امتيازات ويژه اي برخوردار بوده است و همواره مال التجاره هاي فراوان چه از مسير راه ابريشم در دوران قديم و چه الان كه بدليل اهميت راههاي بين المللي و بين استاني درجه يك مثل راه آهن سراسري و بزرگراههاي كاشان-قم-تهران و كاشان-اصفهان-شيراز، وجود فرودگاه مجهز موقعيت ويژه اي به كاشان داده است.اتاق بازرگاني كاشان با سابقه50 ساله همواره كانون همفكري تجار و بازرگانان معروف اين سامان بوده است.
اتاق بازرگاني و صنايع و معادن كاشان رسماً در سال 1334 هجري شمسي تاسيس و فعاليت خود را آغاز نمود كه در اينجا بر آنيم تا اندكي به سوابق و بررسي پيشينه اتاق بازرگاني و صناي و معادن شعبه كاشان بپردازيم .
اولين جلسه رسمي در اولين دوره تشكيل اتاق در كاشان در ساعت 4 بعد از ظهر 1334/8/30 با حضور آقاي هداوند ،فرماندار وقت كاشان، و با مجوز وزارت بازرگاني طبق قانون انتخابات اتاق در فرمانداري كاشان برگزار و نمايندگان منتخب اتاق، مرحومين آقاي حاج حسن تفضلي ، آقاي حاج حسين اطمينان ، آقاي حاج حسين شريفيان ، آقاي فروتن و آقاي حاج سيد محمد سيدي، پس از راي گيري مخفي مرحوم آقاي حاج محمود كيهان را به رياست اتاق بازرگاني كاشان انتخاب نمودند.اولين هيئت نمايندگان و هيئت رئيسه اين اتاق بصورت رسمي در سال 1334 و با عضويت مرحومان :
مرحوم آقاي حاج حسن تفضلي
مرحوم آقاي حاج محمود كيهان
مرحوم آقاي حاج حسين اطمينان
مرحوم آقاي حاج حسين شريفيان
تشكيل گرديد.
در دوران مختلف و با گذر از مراحل فطرت آخرين هيئت نمايندگان اتاق با انتخابات سال 1385 به تعداد 15 نفر انتخاب گرديدند.اسامي آخرين هيئت رئيسه اين اتاق به شرح ذيل ميباشد:

*رياست اتاق بازرگاني صنايع و معادن كاشان: جناب آقاي مهندس رضا فرزانه
*نايب رئيس اول اتاق بازرگاني و صنايع و معادن كاشان: جناب آقاي مهندس اكبر مهرپرور
*نايب رئيس دوم اتاق بازرگاني و صنايع و معادن كاشان: جناب آقاي حاج سید محسن واجدي
*خزانه دار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن كاشان: جناب آقاي حاج سيد مهدي گيوه چي
*منشي هيات رئيسه اتاق بازرگاني و صنايع و معادن كاشان: جناب آقاي حاج محمود تولائي

در طول تصدي هيئت رئيسه دوره پنجم در اتاق كاشان تشكلهاي وابسته شامل كميسيونهاي صنعت ومعدن وكار و تامين اجتماعي نيز شكل گرفت كه اعضاي كميسيونهاي مزبور بشرح ذيل ميباشد:

كميسيون صنعت و معدن شامل:

آقاي حسين ناصري، آقاي حسين شريف الحسيني، آقاي محمد مروج حسيني،آقاي محمد حامد محسني فاضل، آقاي احمد محمود پور.

كميسيون كار وتامين اجتماعي شامل:

آقاي اصغر رسمي، آقاي حاج جواد عطابخشي، آقاي مجيد شفق، آقاي مهدي زبرجدنژاد، آقاي عباسعلي اكرميان.

همچنين با پيگيري اتاق كاشان در دوره پنجم تصدي هيئت نمايندگان ،اتحاديه صادركنندگان كاشان به رياست آقاي امير حسين خديوي تشكيل گرديد كه پس از تصويب اساسنامه اتحاديه مزبور و تائيد و تصويب آن توسط اتاق ايران رسميت تشكيل اين اتحاديه نيز در كاشان به سرانجام رسيد.

در دوره پنجم تصدي هيات نمايندگان اتاق كاشان با رياست آقاي مهندس فرزانه، واحد آموزش اتاق در دو مرحله با تشكيل جلسات و سمينارهاي مختلف اقدام به آموزش مديران بنگاههاي اقتصادي و اعضاي اتاق در زمينه هاي متنوع و گوناگون نمود كه بسيار مورد استقبال قرار گرفت و انشااله در دوره ششم نيز اين سمينارها ي آموزشي پيگيري و تداوم خواهد يافت.

از ديگر اقدامات اتاق كاشان به كارگيري و استخدام مشاورين با تجربه در زمينه هاي مالياتي و تامين اجتماعي بوده كه اعضاي اتاق از وجود افراد مزبور نهايت استفاده را نموده اند.

حضور مداوم نمايندگان اتاق در كميسيونهاي مختلف حل اختلاف مالياتي و تامين اجتماعي نيز از ديگر اقدامات اتاق بوده كه به اذعان موديان مالياتي،اين حضور و دفاعيات محكم قانوني از اعضا، مشكلات فراروي موديان و ادارات دارائي و تامين اجتماعي منطقه را رتق و فتق نموده است.

حسب مورد،نمايندگان اتاق در جلسات مختلف شوراي اداري شهر، شركت فعال داشته اند و همچنين براي رفع برخي از مشكلات با رؤساي بانكهاي مختلف نيز جلساتي برقرار شده كه خوشبختانه منتج به نتايج مطلوب بوده است.

دايره صدور كارت اتاق در طول دوره چهار ساله گذشته با دريافت متجاوز از 600 مورد تقاضاي صدور كارت نسبت به صدور بيش از 400 فقره كارت عضويت و كارت بازرگاني اقدام نموده و همچنين بالغ بر 250 مورد گواهي مبدا و فرم A نيز توسط اتاق كاشان در اين دوره صادر گرديده است.

واحد انفورماتيك اتاق نسبت به ايجاد سايت اختصاصي به آدرس www.kashan-ccim.org و انعكاس اهم اخبار اتاق و نمايشگاههاي مختلف را به همراه ليست اعضا و ساير اطلاعات مورد نياز در آن اقدام نموده است.نظر به اينكه تاكنون سايت مزبور در دو مرحله به روز گرديده‌‌ ،فلذا متجاوز از هزار نفر بازديد كننده داشته است. از طرفي در اين دوره‌، اخبار و دعوتنامه هاي ضروري و فورس ماژور از طريق سامانه هاي پيام كوتاه به اطلاع اعضا رسانده شده است.

 


هیئت نمایندگان اتاق کاشان
هیئت رئیسه اتاق کاشان