English  
امروز چهارشنبه 10 آذر 1400
صفحه اصلي  |  اهداف  |  تاریخچه  |  تماس با ما  |  وب سایت اتاق تهران

آگهي

فراخوان

گزارش تصویری


دیدار دبیرکل شبکه زنان کارآفرین مالزی و رییس کانون زنان بازرگان و کارآفرین ایران - 1396/08/13

کارگاه آموزشی سرمایه گذاری در بورس در پساتحریم

مراسم بزرگداشت روز زن 1394/01/19

تاريخ:  1395/04/19   زمان:  14:15
دردیدار اعضای کانون ملی زنان بازرگان با معاون امور زنان رییس‌جمهور مطرح شد
دولت از بانوان فعال اقتصادی حمایت کند

  »

جمعی از اعضای کانون ملی زنان بازرگان ایران، به دیدار معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده رفتند و انتظارات و مطالبات بانوان فعال اقتصادی را برای شهیندخت مولاوردی بازگو کردند. مطالباتی که بیشتر روی ایجاد زیرساخت‌ها برای تقویت مشارکت اقتصادی زنان و رفع تبعیض‌ها معطوف بود و مولاوردی، از حاضران این نشست خواست که پیشنهادات و مطالبات خود را به صورت مکتوب ارائه کنند تا در سند توان‌افزایی جامع زنان تعبیه شود.
در ابتدای این جلسه سیده فاطمه مقیمی، عضو هیات رییسه اتاق تهران و رییس کانون ملی زنان بازرگان ایران، توضیحاتی درباره روند شکل‌گیری این کانون ارائه کرد و گفت: کانون ملی زنان بازرگان ایران، حدود 5 سال پیش از تکامل شورای بانوان اتاق تهران شکل گرفت. اکنون این کانون به تنها تشکل در حوزه زنان تبدیل شده که در اتاق ایران به ثبت رسیده است. او ادامه داد: حدود یکماه پیش نیز انتخابات این کانون برگزار شده و با نظر اعضای مجمع به کانون ملی تبدیل شد. مقیمی با بیان اینکه این اعضای هیات مدیره این کانون از 11 استان کشور برگزیده شده‌اند، گفت: شعب این تشکل در 17 استان کشور راه‌اندازی شده است.
مقیمی با اشاره به اینکه، فعالیت بانوان عضو این کانون از کسب‌وکار‌های خانگی و کوچک فراتر رفته است، گفت: بخش عمده‌ای از اعضای کانون، درحوزه صادرات فعال هستند و در بازارهای بین‌المللی، نقش‌آفرینی می‌کنند. این عضو هیات رییسه اتاق تهران گفت: بخشی از مسایل بازدارنده کسب‌وکار زنان بازرگان و کارآفرین به اقتصاد کلان کشور باز می‌گردد و بخشی دیگر ناشی از مسایل فرهنگی و نگرش‌های سنتی جامعه است.
او با اشاره به برخی انتظارات بانوان از دولت یازدهم افزود: بسیاری از انتظارات نظیر اختصاص سهمی از هیات وزیران به زنان محقق نشد. اما به واسطه توانمندی‌های معاونت امور زنان، این امیدواری ایجاد شده است که در یک سال باقیمانده از عمر دولت، شرایطی فراهم شود تا بانوان در سال 1396با رغبت بیشتری نسبت به این دولت پای صندوق‌های رای بروند.
در ادامه نمایندگان کانون ملی بانوان بازرگان در استان‌های مختلف به طرح مشکلات بانوان فعال اقتصادی در استان‌های خود پرداختند وخواستار رسیدگی به این مشکلات شدند. به گفته آنها، برخلاف اینکه قوانین اقتصادی در ارائه تسهیلات قائل به تبعیض جنسیتی نیست، در برخی استان‌ها، بانک‌ها از ارائه تسهیلات به بانوان امتناع می‌کنند. خواسته اغلب بانوان حاضر در این نشست آن بود که دولت برای حمایت از بانوان کارآفرین تدابیری بیندیشد. پس از طرح این موضوعات، مولاوردی نوبت سخن را به دست گرفت و با اشاره آنچه که مطرح شده بود، گفت: برخی چالش‌های ایجاد شده در محیط کسب‌وکار نظیر کندی مبادلات بانکی زن و مرد نمی‌شناسد و همه فعالان اقتصادی را دچار مشکل کرده است. دولت نیز اهتمام ویژه‌ای را به کار بسته تا این مشکلات رابرطرف کند. او گفت: پس آنکه، گزارش اجتماعی زنان به هیات دولت ارائه شد، دولت به معاونت امور زنان ماموریت داد تا با مشارکت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سند توان‌افزایی جامع زنان را تهیه کند. مقرر شده است در این سند برای توانمندسازی گروه‌های مختلف زنان برنامه‌هایی ارائه شود. او افزود: تدوین این سند در مراحل نهایی است و کانون زنان بازرگان نیز می‌تواند پیشنهادات خود را به منظور حمایت از بانوان بازرگان وکارآفرین ارائه کند تا در این سند لحاظ شود.
 آرشیو اخبار بازگشت
خدمات شورا
عضویت امور بانوان
گروههای کاری
آموزش و پژوهش
سازمانهای مرتبط
بخش های خبری اتاق
» اخبار داخلی
» اخبار خارجی
» مقاله
زنان کارآفرین
[آرشیو]

اخبار با فرمت

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران می باشد