English  
امروز پنجشنبه 01 آذر 1397
صفحه اصلي  |  اهداف  |  تاریخچه  |  تماس با ما  |  وب سایت اتاق تهران

آگهي

فراخوان

گزارش تصویری


دیدار دبیرکل شبکه زنان کارآفرین مالزی و رییس کانون زنان بازرگان و کارآفرین ایران - 1396/08/13

کارگاه آموزشی سرمایه گذاری در بورس در پساتحریم

مراسم بزرگداشت روز زن 1394/01/19

تاريخ:  1396/05/02   زمان:  15:57
رئیس کانون زنان بازرگان ایران:
هرجا زنان حضور داشته اند فساد کمتر بوده است

  »فاطمه مقیمی، عضو هیات رییسه اتاق تهران و رییس کانون زنان بازرگان گفت: در چند سال اخیر به گواه امارهای رسمی،میزان حضور زنان در سطوح عالی تحصیلی ،رشد چشم‌گیری داشته و در دانشگاه‌ها نیز ورودی ما بیش از 60 درصد است اما اینکه چرا این افراد نمی‌توانند مدیریت بالارتبه اقتصادی کشور را کسب کنند یک سوال است.

مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در مورد حضور زنان در مدیریت‌های اقتصادی و پست‌های وزارتی گفت: سال‌ها است زن‌ها در سیستم‌های مختلف صنایع کار کرده‌اند اما سوال اینجاست که چرا دیده نشده‌اند و یا چرا ماهیت یک مجموعه در ازای همخوانی با تفکرات سیاسی دولت وقت تغییر می‌کند.

فاطمه مقیمی ادامه داد: در طول چهل سال پس از انقلاب ما فقط از افراد خاصی در پست‌های مدیریتی استفاده کردیم آن هم در جامعه‌ای که ما ادعا می‌کنیم فرهیختگان باید در راس امور مدیریتی قرار بگیرند.

وی ادامه داد: مگر امروز ، زنان در بخش خصوصی فعال نیستند؟ آیا تجربه آن‌ها در این بخش نمی‌تواند راهگشا و کمک آن‌ها در بخش دولتی باشد؟ این‌ها مواردی است که هیچ‌وقت دیده نمی‌شود. مدیریت کشور حول عده‌ای خاص می‌چرخد به همین دلیل تاکنون فرصتی برای زنان ایجاد نشده است.

وی افزود: اگر امروز یک مرد مدیر قوی است زیرا در یک خانواده‌ای تربیت شده که مدیریت آن توسط یک زن بوده چطور در یک جامعه کوچک مانند خانواده زن را در مقام مدیریت قبول داریم اما در جامعه بزرگ‌تر آن را نفی می‌کنیم.

وی ادامه داد: زنان در مدیریت نازک‌بین هستند و در تمام سطوح این امر به اثبات رسیده است که میزان فساد در مجموعه‌ای که مدیریت آن‌ها زن هستند بسیار کم است.

 آرشیو اخبار بازگشت
خدمات شورا
عضویت امور بانوان
گروههای کاری
آموزش و پژوهش
سازمانهای مرتبط
بخش های خبری اتاق
» اخبار داخلی
» اخبار خارجی
» مقاله
زنان کارآفرین
[آرشیو]

اخبار با فرمت

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران می باشد