English  
امروز جمعه 03 اسفند 1397
صفحه اصلي  |  اهداف  |  تاریخچه  |  تماس با ما  |  وب سایت اتاق تهران

آگهي

فراخوان

گزارش تصویری


دیدار دبیرکل شبکه زنان کارآفرین مالزی و رییس کانون زنان بازرگان و کارآفرین ایران - 1396/08/13

کارگاه آموزشی سرمایه گذاری در بورس در پساتحریم

مراسم بزرگداشت روز زن 1394/01/19

تاريخ:  1396/06/14   زمان:  08:42
سیده فاطمه مقیمی:
جنسیت از بازار کار حذف شود

  »

رییس کانون ملی زنان بازرگان ایران از رییس جمهور خواست تا با حذف نگاه جنسیتی از بازار کار استفاده از زنان در وزارتخانه ها فقط به صرف معرفی نباشد.
سیده فاطمه مقیمی با بیان اینکه استفاده از زنان در کابینه نباید مثل آقازاده ها باشد تصریح کرد:توجه دولت به زنان کارآفرین بسیار ویژه باشد و این درحالی است که با اشاره به شعار دولت دوازدهم قرار است بیش از هر چیز به کارآفرینی توجه کند و عملا اقدامی صورت نگرفته است.
این کارآفرین برتر جهان اسلام ادامه داد:با توجه به اینکه سرمایه اولیه کسب و کار و امکان سپرده های نقدی نزد بانک ها برای زنان کارآفرین کمتر است دولت باید تسهیلاتی چون ۶۰ درصد ضمانت نامه , قبول چک و ضمانت نامه غیر نقدی مشکلات را رفع کند.
عضو هیأت رییسه اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه باور جامعه هنوز این است که زنان توانایی مشابه توانایی مردان را ندارند افزود:زنان در مذاکره بسیار توانمند هستند و اگر مشابه مردان کار نکنند حتما معادل آنها خواهند بود.
مقیمی با در نظر گرفتن تغییرات جهانی گفت:بحران های اقتصادی و گذر از بحران نیازمند مدیریت کلان است و نباید با نگاه جنسیتی و تعصبی، کشور را دچار خود تحریمی کنیم.
رییس کانون ملی زنان بازرگان ایران با بیان اینکه جنسیت باید از بازار کار حذف شود افزود:با توجه به سطح دانش زنان , بالا رفتن تحصیلات دانشگاهی و راه اندازی کسب و کارهای کوچک , زنان توانسته اند فضای کسب و کار در کشور را به نفع خودشان تغییر دهند و این درحالی است که قوانین کمک چندانی به کسب و کار زنان نکرده است.
وی در پاسخ به وضعیت کسب و کار خانگی برای زنان افزود:کسب و کار خانگی فقط سبزی پاک کردن و پختن غذای خانگی نیست بلکه می تواند در فضای خانه یک تجارت بین الملل و کسب و کار اینترنتی راه اندازی شود و کسب و کار در خانه از نظر سرقفلی و اجاره دفتر به نفع کارآفرینان است.
منبع : ریال نیوز

 آرشیو اخبار بازگشت
خدمات شورا
عضویت امور بانوان
گروههای کاری
آموزش و پژوهش
سازمانهای مرتبط
بخش های خبری اتاق
» اخبار داخلی
» اخبار خارجی
» مقاله
زنان کارآفرین
[آرشیو]

اخبار با فرمت

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران می باشد