English  
امروز جمعه 03 اسفند 1397
صفحه اصلي  |  اهداف  |  تاریخچه  |  تماس با ما  |  وب سایت اتاق تهران

آگهي

فراخوان

گزارش تصویری


دیدار دبیرکل شبکه زنان کارآفرین مالزی و رییس کانون زنان بازرگان و کارآفرین ایران - 1396/08/13

کارگاه آموزشی سرمایه گذاری در بورس در پساتحریم

مراسم بزرگداشت روز زن 1394/01/19

تاريخ:  1396/06/28   زمان:  15:28
سیده فاطمه مقیمی در هشتمین اجلاس تجارت و سرمایه‌گذاری جهان اسلام مطرح کرد
زنان به‌دنبال فرصت‌های برابر در تمام سطوح مدیریت سیاسی و اقتصادی

  »
سیده فاطمه مقیمی، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در هشتمین اجلاس تجارت و سرمایه‌گذاری جهان اسلام از توانمندی زنان سخن گفت. او معتقد است: زنان باید به دنبال مشارکت کامل و حضور مؤثر در جامعه باشند؛ باید از فرصت‌های برابر برای مدیریت در تمامی سطوح تصمیم گیری در زندگی سیاسی، اقتصادی و عمومی برخوردار باشند.
هشتمین اجلاس تجارت و سرمایه گذاری جهان اسلام با حضور و تأیید دبیرخانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی در مالزی برگزار شد و نمایندگان اقتصادی 50 کشور اسلامی در این نشست حضور داشتند. در اولین روز این نشست دو روزه، سیده فاطمه مقیمی و مریم سلطانی به عنوان زنان کارآفرین ایرانی سخنرانی کردند.
مقیمی در ابتدای این نشست درباره وضعیت مسلمانان روهینگیای میانمار می‌گوید و از مسئولیت‌های اجتماعی مجامع اقتصادی جهان اسلام و سازمان‌های بین المللی. موضوع سخنرانی مقیمی زنان کارآفرین در جهان اسلام است. اینکه قرآن چگونه به زن و جایگاه آن توجه کرده و حقوق زن را باره‌ها مورد اشاره و تاکید قرار داده است.
این عضو هیات رئیسه اتاق تهران سپس به قوانین کشورها اشاره می‌کند که چگونه زمینه را برای همکاری زنان فراهم می‌کند: «در حوزه حقوق اقتصادی، تا مدت‌ها، هیچ قانونی از مالکیت زنان در اروپا حمایت نمی‌کرد. اما در اسلام و قوانین اسلامی این مالکیت و فعالیت اقتصادی و حفظ سرمایه اقتصادی برای زنان محترم شمرده می‌شد.»
او با اشاره به وضعیت نابرابری امروز زنان و مردان در جوامع امروز، تاکید می‌کند که این موانع و مشکلات را اسلام و قوانین الهی و قرآن به زنان تحمیل نکرده است؛ بلکه به دلیل عدم تعهد و عدم توجه به ذات قوانین به زنان تحمیل شده است.
مقیمی این موضوع را مورد تاکید قرار داد که زنان باید به دنبال مشارکت کامل و حضور مؤثر در جامعه باشند؛ باید فرصت‌های برابر در حوزه مدیریت در تمامی سطوح تصمیم‌گیری سیاسی، اقتصادی و عمومی داشته باشند.
به گفته مقیمی باید در این راه زنان بتوانند با تکیه برتوانمندی و تلاش خود زمینه را برای حضور حداکثری در جامعه واصلاح نابرابری‌ها فراهم کنند و این راه جز با افزایش توانمندی، تعهد و مقاومت ممکن نخواهد بود.

 آرشیو اخبار بازگشت
خدمات شورا
عضویت امور بانوان
گروههای کاری
آموزش و پژوهش
سازمانهای مرتبط
بخش های خبری اتاق
» اخبار داخلی
» اخبار خارجی
» مقاله
زنان کارآفرین
[آرشیو]

اخبار با فرمت

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران می باشد