English  
امروز پنجشنبه 01 آذر 1397
صفحه اصلي  |  اهداف  |  تاریخچه  |  تماس با ما  |  وب سایت اتاق تهران

آگهي

فراخوان

گزارش تصویری


دیدار دبیرکل شبکه زنان کارآفرین مالزی و رییس کانون زنان بازرگان و کارآفرین ایران - 1396/08/13

کارگاه آموزشی سرمایه گذاری در بورس در پساتحریم

مراسم بزرگداشت روز زن 1394/01/19

تاريخ:  1396/07/03   زمان:  08:26
عضو هیات رییسه اتاق تهران از برگزیده شدن به عنوان کارآفرین نمونه می‌گوید
تقدیر سازمان همکاری‌های اسلامی از بانوی کارآفرین ایرانی

  »
سیده‌فاطمه مقیمی، عضو هیات رییسه اتاق تهران و رییس کانون زنان بازرگان وکارآفرین ایران، جایزه زنان کارآفرین جهان اسلام را از سازمان همکاری‌های اسلامی کسب کرد.
عضو هیات رییسه اتاق تهران که پیش از این دریافت جایزه برترین کارآفرین زن جهان اسلام از بانک توسعه اسلامی را در سابقه خود داشت، این بار نیز در حوزه کارآفرینی از سوی سازمان همکاری‌های اسلامی شایسته تقدیر شناخته شد. سیده‌فاطمه مقیمی که برای شرکت در هشتمین کنفرانس و نمایشگاه تجارت جهان اسلام به کوالالامپور سفر کرده بود، این جایزه را از همسر «نجیب تون رزاق» نخست‌وزیر مالزی دریافت کرد.

سازمان همکاری اسلامی برای نخستین بار تصمیم گرفته است، این جایزه را به زنان موفق جهان اسلام اختصاص دهد. این جایزه به هفت زن موفق جهان اسلام در عرصه‌های مختلف اعطا شد. در جریان این انتخاب، حزیما زین‌الدین از مالزی در حوزه نفت، صالحا کماردین از مالزی در حوزه آموزش عالی، سیبل ارسلان از ترکیه نویسنده و روزنامه‌نگار، جمیله ابوبکر فعال بخش خصوصی مالزی، موهایانی شمس‌الدین از رویال بانک مالزی و شریفا هاپسان شهاب‌الدین از مقامات دولتی مالزی 6 زن دیگری بودند که در کنار سیده‌فاطمه مقیمی موفق به دریافت جایزه زنان فعال جهان اسلام شدند.

کمیته برگزارکننده این مراسم در گزارشی هدف از اختصاص جایزه به زنان موفق جهان اسلام را به رسمیت شناختن حقوق زنان سراسر جهان دانست که نمونه‌های موفقی از آنها نیز در جهان اسلام حضور دارند که بدون شک در مسیر موفقیت‌های خود با چالش‌های فراوانی مواجه بوده‌اند.دیدار کارآفرین زن و سفیر زن در مالزی

سیده‌فاطمه مقیمی درباره فرایند انتخاب بانوان و اعطای این جایزه به روابط عمومی اتاق تهران گفت: حدود دو تا سه ماه پیش، از طریق دبیرخانه سازمان همکاری‌های اسلامی طی فراخوانی از بانوان کارآفرین و فعال اقتصادی در ایران نیز دعوت شد که برای حضور در این رویداد ثبت‌نام کنند. کانون زنان بازرگان و کارآفرین نیز به رغم آنکه وظیفه‌ای در این زمینه نداشت، آن را به طور کامل اطلاع‌رسانی کرد تا همه زنان فعال در حوزه اقتصاد و کارآفرینی بتوانند در این رویداد ثبت‌نام کنند. در نهایت از طریق کمیته داوری که سازمان برای این رویداد تشکیل داده بود، هفت نفر از میان ثبت‌نام‌کنندگان برگزیده شدند. پنج زن برگزیده از مالزی و یک نفر از ترکیه و یک نفر از ایران.

عضو هیات رییسه اتاق تهران افزود: در هشتمین دوره برگزاری کنفرانس و نمایشگاه تجارت جهان اسلام، نخستین دوره اعطای جایزه به زنان موفق جهان اسلام نیز برگزار و اسامی برگزیدگان اعلام شد.

رییس کانون زنان بازرگان و کارآفرین ایران هم‌چنین در مورد سایر اقدامات سفر خود به مالزی، از ملاقات با مرضیه افخم ، سفیر ایران در مالزی خبر داد که در جریان آن مذاکراتی در مورد توسعه حضور فعال بانوان در عرصه‌های مختلف انجام شده است. او هم‌چنین گفت: در این سفر، همچنین ملاقاتی هم با مسوولان اتاق بازرگانی کوالالامپور داشتیم که طی این دیدار، تفاهمنامه‌ای هم میان کانون زنان بازرگان و این اتاق برای توانمندسازی بانوان، انتقال تجربیات و فعالیت‌هایی از این دست منعقد شد.

مقیمی پیش از این در سال 2012 نیز از سوی بانک توسعه اسلامی (IDB) به عنوان کارآفرین برتر جهان اسلام برگزیده شده بود. علاوه براین، او در سال 2016 عنوان نخستین کارآفرین برتر زن را در کنفدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنعت آسیا و اقیانوسیه (ACCI) کسب کرد.

سازمان همکاری‌های اسلامی دومین سازمان بزرگ بین‌المللی بعد از سازمان ملل متحد و متشکل از 57 کشور از چهار قاره جهان است که به منظور ایجاد اتحاد هر چه بیشتر میان کشورهای عضو، موسساتی نظیر بانک توسعه اسلامی(IDB) مرکز آموزش و آمار و مطالعات اجتماعی، اقتصادی کشورهای اسلامی (SESRTCIC) مرکز اسلامی توسعه تجارت (ICDT) و اتاق بازرگانی و صنایع اسلامی (ICCI) را راه‌اندازی کرده است.

 آرشیو اخبار بازگشت
خدمات شورا
عضویت امور بانوان
گروههای کاری
آموزش و پژوهش
سازمانهای مرتبط
بخش های خبری اتاق
» اخبار داخلی
» اخبار خارجی
» مقاله
زنان کارآفرین
[آرشیو]

اخبار با فرمت

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران می باشد