English  
امروز يکشنبه 22 تير 1399
صفحه اصلي  |  اهداف  |  تاریخچه  |  تماس با ما  |  وب سایت اتاق تهران

آگهي

فراخوان

گزارش تصویری


دیدار دبیرکل شبکه زنان کارآفرین مالزی و رییس کانون زنان بازرگان و کارآفرین ایران - 1396/08/13

کارگاه آموزشی سرمایه گذاری در بورس در پساتحریم

مراسم بزرگداشت روز زن 1394/01/19

تاريخ:  1396/10/19   زمان:  14:18
زنانی از تبار امین الضرب

  »

در فهرست برگزیدگان دومین دوره اعطای تندیس و نشان امین الضرب که روز گذشته با حضور فعالان بخش خصوصی و مقامات دولتی برگزار شد، نام دو بانوی صاحب نام نیز به چشم می خورد. منصوره اتحادیه، به عنوان یکی از تاریخ نویسان نام آشنای دوره معاصر ایران و هاله حامدی فر، مدیرعامل شرکت دارویی سیناژن موفق به دریافت لوح و نشان امین الضرب شدند.
منصوره اتحادیه، متولد هشتم اسفند سال1312 در تهران است و در حوزه تاریخ اقتصاد، فعالیت های تحقیقاتی و تدوین مقالات علمی و پژوهشی بسیار ارزشمندی را به انجام رسانده است. یکی از مهمترین و موثرترین اقدامات او در حوزه پژوهش تاریخ در کشور تاسیس نشرتاریخ ایران است و آثاری چون «کتاب های غفاری» با همکاری سیروس سعدوندیان«گزیده ای از مجموعه اسناد عبدالحسین میرزا فرمانفرما»،«سیاق عشیرت درعصر قاجاریه» و«اینجا تهران است» به قلم او به رشته تحریر درامده است. منصوره اتحادیه در یکی از مصاحبه هایش، می گوید:«هرکسی که تاریخ می داند باید بنویسد، وگرنه چگونه آنچه را که یاد می گیرد به دیگران انتقال دهد؟تدریس به تنهایی کافی نیست و هر مقاله یا کتابی که تاریخ پژوه می نویسد، خود آموزنده است. بنابراین تدریس و تحقیق باید همزمان پیش برود. اما کلا کار من تاریخ است و کار دیگری هم برای خودم تصور نکرد. کتاب هایی که نوشتم همه درباره تاریخ است.»اتاق تهران در دومین همایش اعطای جایزه امین الضرب از این بانوی تاریخ نگار تجلیل به عمل آورد.
اما بانوی دیگری که ازسوی هیات داوران دومین همایش اعطای نشان و تندیس امین الضرب شایسته دریافت لوح و نشان تشخیص داده شد،هاله حامدی فر بود.
حامدی فر نیز با بیش از دو دهه فعالیت در صنعت دارو، از کارآفرینان و پیشگامان تحقیق و تولید داروی جدید درکشور محسوب می شود. ورود حامدی فر به سیناژن از سال 1379 سبب شد که این شرکت پس از چند سال، به یکی از مهمترین شرکت های دارویی کشور تبدیل شود و به تولید برخی از داروهای ضروری بپردازد. داروی اینترفرون بتا که برای مبتلایان به بیماری ام اس کاربرد دارد، ازتولیدات همین شرکت است. شرکت سیناژن اکنون حدود 40 درصد صادرات دارویی کشور را به خود اختصاص داده و این شرکت اکنون وارد فاز انتقال دانش به کشورهایی نظیر ترکیه، مالزی و آرژانتین شده است. در شرکت سیناژن، حدود 2500 نفر به صورت مستقیم اشتغال دارند. آرشیو اخبار بازگشت
خدمات شورا
عضویت امور بانوان
گروههای کاری
آموزش و پژوهش
سازمانهای مرتبط
بخش های خبری اتاق
» اخبار داخلی
» اخبار خارجی
» مقاله
زنان کارآفرین
[آرشیو]

اخبار با فرمت

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران می باشد